
Na avtocestni relaciji Ljubljana – Podtabor, na odseku Kranj zahod – Podtabor je zaradi zastoja na koncu avtoceste en kilometer dolga kolona vozil. Promet je povečan tudi naprej proti Radovljici in Bledu, v obe smeri vozila vozijo v strnjeni koloni.
Na cesti Kozina – Koper, odsek Klanec – Črni Kal je povečan promet in poteka v strnjeni koloni, z AMZS sporočajo, da so možni zastoji. Ceste po državi so suhe in normalno prevozne.
Razmere na mejnih prehodih
Na mejnih prehodih Gruškovje, Dragonja, Jelšane in Rogatec je povečan promet osebnih vozil pri vstopu v državo. Najdaljša je kolona na mejnem prehodu Gruškovje, kjer vozniki za prestop meje čakajo eno uro. Na mejnima prehodoma Jelšane in Šentilj pa je povečan tudi promet pri izstopu iz Slovenije.