Poskus, da bi posle Gregorja Golobiča in njegove Ultre obravnavali na izredni seji državnega zbora, se je rodil že junija lani. Potem ko so v SDS Banki Slovenije očitali, da parlamentu ni posredovala informacij o posojilih, ki jih je NLB dala Ultri oziroma podjetju, v katerem ima svoj delež Golobič. In že takrat je predsednik državnega zbora Pavel Gantar zahtevo po izredni seji označil za škandal:
"Ta predlog sem prebral in se mi zdi, to moram pa kar direktno reči, škandalozen," je dejal lansko leto in dodal, da je edini očitek, ki Gregorju Golobiču ni bil dan, to, da se je rodil.
Če je bil takrat Gantarjev argument, da parlament ni upravičen do informacij, kako je NLB kreditirala Ultro, je danes sporen pojem klientelizem."Banka ne more poročati o klientelističnih posojilih, ker ta pojem ni opredeljen," pravi Gantar.
Jože Tanko iz SDS pa na to odgovarja: "Predsednik državnega zbora s tem, ko zavrača zahtevo, ki ima tudi ustavno podlago, in noče sklicat seje, deluje protiustavno in ruši pravni in ustavni red Republike Slovenije." Dodal je še, da s tem Gantar neposredno ščiti svojega predsednika stranke.
A Gantar pravi, da ga zelo čudi ta žolčnost s strani vodje največje poslanske skupine v opoziciji. "Teh izrazov nisem slišal že od leta 89," je dejal Gantar. Če želijo razpravo o Golobiču in njegovi Ultri, naj pač to natančno zapišejo, odgovarja Gantar.
Svoje mnenje pa je podal tudi predsednik SNS, Zmago Jelničič, ki pravi, da je parlament takšno mesto, ki bi moralo razpravljati tudi o tem. "Ne pa da se po načinu, kako v državi ščitimo vse tajkune, deluje tudi v državnem zboru," pravi Jelinčič. Jakob Presečnik iz SLS pa pravi, da bi bil sklic izredne seje s strani predsednika državnega zbora, korektno dejanje.
A dejstvo je, da dokler SDS ne bo spremenila formulacije svoje zahteve, izredne seje na temo Golobiča in Ultre ne bo.
KOMENTARJI (54)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.