Vzpostavitev enotnega sistema merjenja uspeha izobraževalnih sistemov je še eden izmed korakov EU k uresničevanju lizbonske strategije, s katero si je povezava zadala cilj do leta 2010 postati najbolj konkurenčno gospodarstvo na svetu. "Z osredotočanjem na učenje, vzgojo in izobraževanje bomo lahko državljanom nudili tisto, česar si najbolj želijo - blaginjo, več boljših služb, večjo družbeno kohezijo in čistejše okolje," je poudarila Redingova.

Svet izobraževalnih ministrov je postavil pet konkretnih meril, po katerih bodo v prihodnje merili uspeh izobraževalnega procesa na evropski ravni: do leta 2010 naj bi se tako delež posameznikov, ki že zgodaj izstopijo iz učnega procesa zmanjšal na 10 odstotkov, delež diplomantov iz matematike, znanosti in tehnologije naj bi se zvišal za 15 odstotkov, 85 odstotkov 22-letnikov v EU naj bi uspešno zaključilo vsaj dvoletne srednje šole, za 20 odstotkov naj bi se povečalo bralno in pisno znanje 15-letnikov, medtem ko naj bi bilo do leta 2010 v programe
Tudi ministrica Rihterjeva jutri v Bruslju

V torek, ko se bo seje udeležila tudi slovenska ministrica za kulturo Andreja Rihter, pa bo razprava o kulturi in avdiovizualni politiki. Ministri bodo sprejemali resolucijo o horizontalnih vidikih kulture oziroma povečevanju sinergije med kulturo in ostalimi področji in resolucijo o dostopnosti kulturne infrastrukture in aktivnosti invalidnim osebam.
Svet bo določil tudi Evropsko kulturno prestolnico za leto 2006 in opravil razpravo o podaljšanju programa Kultura 2000 za obdobje 2005-2006 ter podaljšanje programa Media do leta 2006.