Po "Titovi cesti“, ki poteka od tomačevskega krožišča do krožišča pri Žalah, so zapeljala vozila, saj je trasa končno odprta. Veselje voznikov, ki bodo z novo cestno vpadnico pridobili na času, živcih ter razbremenili druge ceste, je bilo veliko, a grenak priokus ostaja. Več kot pol leta po odločitvi ustavnega sodišča, da odpravi ime Titova cesta, je ta še vedno brez novega imena.
Spomnimo:
Leta 2009 so novonačrtovano, danes v celoti zgrajeno cestno vpadnico in del Štajerske ceste, na odseku med krožiščem Tomačevo in Dunajsko cesto, na predlog mestnega svetnika Petra Božiča poimenovali po Titu, to pa je sprožilo nasprotovanje in ogorčenje dela slovenske javnosti. 4. oktobra 2011 je Ustavno sodišče Republike Slovenije razsodilo, da je bilo poimenovanje ceste po Titu protiustavno in da se mora drugi člen Odloka o določitvi in spremembi imen in potekov cest in ulic na območju Mestne občine Ljubljana odpraviti. Sodišče je imenovanje razveljavilo, ker je bila določba Odloka v neskladju z ustavnim načelom spoštovanja človekovega dostojanstva iz 1. člena Ustave Republike Slovenije in ker gre za poveličanje totalitarističnega režima. Mestna občina Ljubljana je sporočila, da bo spoštovala odločitev sodišča, po odločitvi sodišča pa je NSi predlagal, da se cesta poimenuje po Andreju Bajuku, medtem ko je SDS predlagal, da se poimenuje po Lojzetu Slaku. Do 13. oktobra 2011 so odstranili vseh pet uličnih tabel za Titovo cesto kot tudi smerokaz za Titovo cesto v garažni hiši Športnega parka Stožice.
KOMENTARJI (56)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.