V sredo, 20. julija je v logističnem centru Pošte Slovenije na Viču v Ljubljani zagorelo na strehi objekta. Požar je izbruhnil okoli 18.30 ure, gasilci pa so se z ognjenimi zublji na razgreti pločevinasti strehi borili vse do polnoči. Temu je nato sledila še obvezna požarna straža.
K sreči v požaru nihče ni bil poškodovan, so morali pa zaradi vdihovanja dima in težav s krvnim tlakom reševalci oskrbeti dve osebi.

Požar naj bi po prvih ugotovitveh policije povzročila napaka pri montaži izpuha agregata, torej ne gre za kaznivo dejanje.
Ogenj zajel podstrešje centra
Zagorelo je na podstrešju, požar pa se je razširil na velik del ostrešja. Zgorela je izolacija, kritina in ostalo, tako da bo treba celotno ostrešje zamenjati. Delo gasilcev je bilo oteženo, saj so bile temperature izredno visoke (v Ljubljani je bilo takrat kar 34 stopinj Celzija), pa tudi lokacija gašenja je bila mogoča le s strehe. Gorelo je na okoli 500 kvadratnih metrih, v času požara je bilo v logističnem centru okoli 300 delavcev, ki so jih evakuirali.
Po podatkih Gasilske brigade Ljubljana je požar gasilo 119 gasilcev GB Ljubljana, PGD Trnovo, Vič, Barje, Rudnik, Kozarje, Brdo, Ljubljana-mesto, Zgornja Šiška in Tacen. V pripravljenosti so bili tudi gasilci PGD Črnuče, Šentvid in Dravlje.
Fotogalerija sredinega požara
Kljub zelo zahtevni intervenciji delo opravili z odliko
Le štiri dni po požaru so na Facebook strani gasilci Prostovoljnega gasilskega društva Ljubljana – Trnovo objavili malce daljši zapis o tem, kako zahtevna je bila sredina intervencija. Kot so zapisali, vročina žal ne izbira in tako tudi nesreča ne. "Sodelovali smo s štirimi gasilskimi vozili in priklopnikom za logistiko ter 16 gasilci. Vsi gasilci Gasilske brigade Ljubljana (GBL) in prostovoljnih gasilskih društev sektorja jug smo nalogo opravili z odliko in pod resnično težkimi pogoji dela za človeško telo. Poleg debele požarno izolirane obleke, uporabe dihalnega aparata ter požarne vročine pod nogami je na nas sevala še zunanja temperatura zraka na pločevinasti strehi. Ozračje je bilo ta dan v Ljubljani pregreto na preko 34 stopinj Celzija," razmere opisujejo gasilci, ki so sodelovali na intervenciji.

V takšni vročini je namreč izredno težko gasiti, saj lahko osebe, ki so oblečene v debelo požarno izolirno obleko, doživijo toplotni udar. Zato se gasilci menjavajo na vsakih 20 do 30 minut, prav tako je ključno, da so kondicijsko dobro pripravljeni in zdravi, nam je pojasnil poveljnik PGD Ljubljana - Trnovo, Tomaž Kavčič, ki je pohvalil sodelovanje Reševalne postaje Ljubljana, ki je na mestu opravila manjši intervenciji in dežurala za morebitni primer poškodbe gasilca ter policije, ki je korektno opravila svoje delo in uredila pretočnost prometa ter zaprla območje intervencije. Pohvalil je tudi delo vzdrževalne službe Pošte Slovenije, ki je vseskozi nudila tehnično in informacijsko podporo o objektu vodji intervencije Boštjanu Žagarju iz Gasilske brigade Ljubljana.
"Bili smo uspešni ker smo dobro izurjeni, dobro vodeni ter dobro logistično podprti. Ko pa smo se vrnili in uredili opremo ter napolnili nekaj tlačnih posod, smo pristopili k vsakodnevnim požarnim stražam na objektu, kjer že potekajo sanacijska dela," še navajajo in dodajajo, da jih je to soboto čakala podobna intervencija, saj je zagorela streha večstanovanjske stavbe na Povšetovi. "Tja smo odhiteli na pomoč gasilci GBL in GD Ljubljana mesto, druga ekipa z vozilom pa je opravljala dežurstvo v gasilskem domu za primer druge intervencije v Ljubljani. Pa naj še kdo reče da letos ni vroče poletje," svoj zapis zaključujejo nepogrešljivi gasilci.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.