"Zabojnikov nikoli ne operejo!"
"O vsebini naših zabojnikov za biološko razgradljive odpadke smo obvestili upravnika bloka, sami kupili apno ter posipavali odpadke, a črvi so se kljub temu močno razmnožili," je na težavo opozorila ena naših bralk. Sama meni, da k temu močno pripomore tudi dejstvo, da omenjene zabojnike pristojno komunalno podjetje Snaga prazni le na vsakih 14 dni. "Ob tem pa teh zabojnikov nikoli ne operejo," pravi in dodaja, da bi morali za neprimerno vzdrževanje komunalci tudi kazensko odgovarjati.
Ko smo v zvezi s tem povprašali pristojne na ljubljanski Snagi, so nam ti odgovorili, da vse poteka v skladu z zakonom. "Po odloku je pranje teh posod predvideno le enkrat na vsake tri mesece," nam je pojasnil tiskovni predstavnik podjetja Valter Nemec. Kot je nadaljeval, je vmesno pranje, ki da je vsekakor večkrat potrebno, v domeni uporabnikov, a po predhodnem naročilu lahko po njegovih besedah delo opravijo tudi delavci Snage, za enkratno pranje pa morajo uporabniki odšteti okoli 22 evrov. "Situacija je težko rešljiva, saj so črvi vedno spremljevalci teh odpadkov in je pač potrebno pričakovati, da se lahko v ugodnih klimatskih pogojih pač pojavijo," je še dejal.
Kot je še dejal, rjave zabojnike v ožjem centru mesta praznijo trikrat tedensko, v širšem centru enkrat tedensko, v primestnih občinah pa enkrat na dva tedna.
Rešitev so biorazgradljive vrečke
Na vprašanje, kako lahko razmnoževanje na pogled nadvse neprijetnih bitij preprečimo, Nemec odgovarja, da je priporočljiva uporaba biorazgradljivih vrečk za smeti. "Posode se tako ne umažejo in se ob odvozu tudi lepo spraznijo," pravi.
KOMENTARJI (140)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.