
Po mnenju Foruma za levico (FL), ki ga je predstavil Rastko Močnik, takšno delovanje predstavlja prvi korak h kriminalizaciji nekega drugačnega političnega delovanja.
V FL so se na sejo komisije odzvali zato, ker se nobena politična stranka ni odzvala na njeno ravnanje. Pri tem je Močnik poudaril, da militaristična vodstva strank, skušajo kriminalizirati tiste, ki skušajo analizirati krizo svetovnega kapitalizma. Po njegovem mnenju gre za poskus kriminalizacije tistih, ki se zavzemajo za drugačno globalizacijo, s svojimi dejanji pa strankarski establišment prikriva svojo nesposobnost, da bi se soočil s problemi realnosti.
Jožef Jerovšek, predsednik komisije DZ za nadzor, je očitke FL ocenil kot čisto politično provokacijo skupine, ki poskuša s tem preseči svojo marginalizacijo.

Glede vsebine seje 6. junija, je Jerovšek dejal: "To je popolna dezinformacija, ne vem čemu služi. 6. junija mi nismo nič obravnavali. Imeli smo odgovore Sove na nekatera vprašanja, ampak bistveno širše že enkrat prej na dnevnem redu, vendar ta točka še ni bila obravnavana."
Jerovšek je sicer potrdil da so pri obravnavi poročila Sove poslanci tajni službi postavili nekatera dodatna vprašanja, na katera je Sova odgovorila z zaupnim poročilom, v katerem pa naj ne bi bilo podatkov o tem, da bi pri nas delovali politični ekstremisti. Kot je dejal Jerovšek: "Različni poslanci smo postavljali vprašanja, zgolj glede tega kakšna je verjetnost ali nevarnost, da bi se v okviru naših skupin, ki jim priznavamo plemenite cilje protivojna gibanja in podobno, vrinili nekateri elementi, ki bi to izkoristili za bolj bojevite, bolj ekstremne cilje."

Prvi poskus kriminalizacije antiglobalističnih skupin je po Močnikovih besedah predstavljalo policijsko ravnanje ob vrhu Bush – Putin leta 2001. Prav zato v FL državni zbor sprašujejo, zakaj njegova komisija ni preiskala odgovornosti za "sramotno demonstracijo sile" ob omenjenem vrhu. Ob tem je Močnik opozoril, da komisija ni vpeljala preiskave o odgovornosti tistih, ki so na dan vrha Bush - Putin na mejnem prehodu z Italijo pretepli aktiviste, ki so želeli priti v Slovenijo. Na državni zbor je ob tem naslovil tudi vprašanje zakaj komisija DZ ne razišče dogodka pri italijanskem veleposlaništvu istega leta, ko naj bi neznanci vrgli domnevno "molotovko".
Jerovšek je glede zahteve po preiskavi domnevnega incidenta pred italijanskim veleposlaništvom dejal, da za tovrstno preiskava ni odgovorna komisija, temveč ministrstvo za notranje zadeve oziroma policija s svojimi službami. "To je popolnoma ločeno vprašanje in ne gre za nobeno kriminalizacijo," je še dodal Jerovšek.

FL na Parado ponosa
Po napovedih Zore Skušek so se predstavniki FL udeležili tudi današnje parade ponosa, saj je to, tako Skuškova, edina vidnejša politična manifestacija v Sloveniji. Že sam naslov letošnje parade "Mi drugačni - vi enakopravni" pove, da na tem področju nekaj ni tako, kot bi moralo biti. Ob tem je Skuškova poudarila, da je odnos do drugačnosti, ki se najbolj odraža prav v seksualni drugačnosti, preizkusni kamen demokracije.
FL pa se namerava udeležiti tudi sobotnih protestov proti vojaškemu turizmu, ki bo v soboto popoldne potekal v Kopru in Portorožu, udeležencem naj bi se pridružili tudi kolesarji, ki se bodo z ljubljanskega Kongresnega trga odpravili že ob deveti uri.