To se članom sindikata zdi nesprejemljiva poteza, zato so napovedano stavko le še potrdili. Kljub temu se bodo pogajanja med predstavniki sindikata in vlade v soboto nadaljevala.
Stavka zdravnikov je namreč zasnovana na 40 urnem delavniku in še desetih nadurah, ki so zakonsko določene. Uvedbo delovne obveznosti pri Fidesu smatrajo kot polena pod noge. "Še enkrat bomo poudarili in opozorili na odgovornost ljudi na ministrstvu in v Kliničnem centru ter jih opozorili, da način, ki so ga uporabili, ni takšen, kot smo se dogovorili," pojasnjuje predsednik sindikata Fides Konrad Kuštrin.
Kuštrin je izrazil prepričanje, da se v začetnih tednih stavke pacienti nimajo česa bati, saj bodo zdravniki delali skladno z zakonom o zdravniški službi in opravili vse nujno delo, v začetni fazi pa najbrž tudi marsikaj tistega, kar ne bo nujno.
Kuštrin, ki je povzel izkupiček dosedanjih pogajanj, je kot pozitivno ocenil že samo dejstvo, da so se pogajanja sploh začela. Z naklonjenostjo glavni stavkovni odbor sprejema tudi dopolnilo k zakonu o sistemu plač v javnem sektorju, po katerem bi se ohranile poklicne kolektivne pogodbe, vendar pa obenem ugotavlja, da sindikat še vedno nima jamstva vlade, da bo omenjeno dopolnilo ta tudi predlagala.
Pri pogajanjih o spremembah kolektivne pogodbe pa je pogajalska skupina Fidesa ocenila, da nasprotna stran pogajanja zavlačuje. Kot je dejal Kuštrin, so za pogajanja o kolektivni pogodbi porabili polovico vsega časa, enak rezultat pa bi z "nekoliko več dobre volje" dosegli v dveh urah. Po njegovih navedbah so se namreč pogosto vrteli okrog členov, ki niso bili sporni.
Včerajšnja pogajanja med vlado in predstavniki sindikata zdravnikov in zobozdravnikov Fides, ki so se začela ob 18. uri, so se zavlekla pozno v noč. Pogajalski strani sta zaprli le nekaj manj pomembnih vprašanj; o glavnem, glede zvišanja plač in preklicu ali odlogu stavke, pa se niso dogovorili.