Afera eritropoetin je odmevala v vseh slovenskih bolnišnicah, prvi epilog pa je očitno dobila v Celju, kjer naj bi si bolnišnica na škodo zdravstvene zavarovalnice pridobila za več kot 76 milijonov tolarjev premoženjske koristi. Pet zdravnikov dializnega oddelka naj bi namreč napisalo okoli 300 receptov za zdravilo eritropoetin, ki so ga bolniki dobili v lekarnah, čeprav je bilo zdravilo že vključeno v ceno in bi ga morali dobiti v dializnem centru.
Takratni direktor Samo Fakin naj bi po mnenju tožilstva zdravnikom zamolčal, da je zdravilo že vključeno v ceno, kar pa je Fakin ves čas afere zanikal. Prav tako ni nikoli potrdil, da bi sam naročil zdravnikom, kako naj predpisujejo zdravilo eritropoetin, vendar mu tožilstvo očitno ni verjelo. Ocenili so namreč, da pet zdravnikov ni vedelo za dogovor o omenjenem zdravilu, zato so od kazenskega postopka zoper njih odstopili. Tožilstvo je goljufije obtožilo zgolj Fakina, za kar je zagrožena osemletna zaporna kazen.
Fakin je bil zaradi afere eritropoetin odstavljen tudi z direktorskega položaja, čeprav je sam ves čas navajal, da je vse le krinka, da se ga znebijo. Odločil se je namreč, da bo v okviru racionalizacije poslovanja zdravnikom ukinil nekatere privilegije. Sindikat pa se mu je uprl in so dosegli njegovo odstavitev. Prav tako pa je izgubil tožbo na delovnem sodišču, kjer so zaključili, da njegova razrešitev ni bila nezakonita.