Razrešeni direktor celjske bolnišnice Samo Fakin se bo potem, ko je višje delovno in socialno sodišče zavrnilo njegovo pritožbo o razveljavitvi sklepa o razrešitvi z vodilnega položaja in odškodnino, odločil pritožiti tudi na vrhovno sodišče. Fakin je povedal, da mu je pravzaprav sodišče ugodilo v tistem delu pritožbe, ki se je nanašal na odredbo o delovnem času, ki pa je zdravniki niso hoteli sprejeti. Glede nepravilnosti pri predpisovanju eritropoetina pa je sodišče verjelo pričam, je dejal Fakin.
Pojasnil je tudi, da so mu zaradi predpisovanja dializnega zdravila eritropoetin očitali škodo na račun Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije v višini 74 milijonov tolarjev, čeprav po njegovih zagotovilih zavod ni utrpel nobene škode.
Fakin, ki sicer še ni prejel odločbe višjega delovnega in socialne sodišča, je še enkrat poudaril, da ni nikoli predpisoval eritropoetina ali to naročil dializnemu oddelku. Kljub temu pa je sodišče prve stopnje menilo, da bi Fakin kot oseba, ki je bila odgovorna za zakonitost poslovanja, moral vedeti, kako je potekalo predpisovanje tega zdravila. Priče na sodišču pa so povedale, da jim je Fakin podal ustna navodila glede predpisovanja eritropoetina. Višje delovno in socialno sodišče pa je ugotovilo, da je bilo ustno navodilo o predpisovanju eritropoetina podano in dokazano.
Glede novega delovnega časa, ki ga je predlagal Fakin, pa je sodišče ugotovilo, da je Fakinova pritožba v tem delu upravičena, kar pomeni, da je sodišče prve stopnje zmotno ugotovilo, da je tudi to bil razlog za njegovo razrešitev. Kljub tej ugotovitvi pa je po mnenju višjega delovnega in socialnega sodišča oktobrski sklep iz leta 2002 o razrešitvi Fakina zakonit. Sicer je višje delovno in socialno sodišče zavrglo tudi pritožbo celjske bolnišnice, ki se je kot tožena stranka pritožila na višino stroškov postopka.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.