Erjavec pravi, da je naročil podatke vseh ustreznih služb, veleposlanika pa poklical na konzultacije, da je tudi v osebnem pogovoru slišal, kaj se pravzaprav dogaja. Povedal je, da je bil glede namigov o domnevnem vohunjenju skeptičen, saj ne verjame, da bi lahko Benedejčič sodeloval na vrhu Nata minuli teden v Walesu, če bi bile obtožbe resne.
Pojasnil je, da so jim v Natovem uradu za varnost povedali, da ni nobene preiskave in postopka proti slovenskemu veleposlaniku in tudi nobene prijave. Po njegovih navedbah so povedali tudi, da imajo v zadnjem času veliko takšnih lažnih prijav in da je očitno tudi to del trenutnih razmer v odnosih z Rusijo.
Erjavec je še povedal, da so zadevo preverili tudi pri slovenskih službah, konkretno pri Sovi, ki je potrdila, da gre za neresnice in da ni nobenega postopka. "Mislim, da smo v tem primeru odreagirali profesionalno, hitro in da smo zaprli možnosti, da bi se te špekulacije nadaljevale," je dodal.
To in podobne afere, kot je bila tista z veleposlanikom v Avstraliji Milanom Balažicem, po Erjavčevem mnenju jemljejo kredibilnost slovenski diplomaciji. Ob tej je dodal, da sam ne sproža teh afer, jih bo pa v okviru svojih pristojnosti poskušal preprečiti, a je to "zelo težko, zlasti zato, ker veliko teh zadev izhaja znotraj ministrstva, kjer potekajo očitno določena notranja obračunavanja".
KOMENTARJI (37)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.