O težavah, s katerimi se srečuje slovenska islamska skupnost, se je mufti danes pogovarjal tudi s predsednikom države Janezom Drnovškom. Predsednik je med drugim poudaril, da bi bilo kriminaliziranje pripadnikov islamske skupnosti v Sloveniji zaradi dogodkov 11. septembra in po njem skrajno škodljivo.
Po mnenju muftija bi v primeru uspeha referenduma Slovenci v svetu obveljali kot nestrpen narod, istočasno pa bi to tudi pomenilo, da Slovenija ne spoštuje mednarodne konvencije o človekovih pravicah.
V kolikor bo pobudnikom referenduma uspelo zbrati zadostno število glasov za nadaljevanje referendumske procedure, bo islamska skupnost na ustavno sodišče vložila zahtevo za presojo ustavnosti referendumskega predloga, je napovedal Đogić.
Vprašanje islamskega kulturnega centra ni vprašanje javnega mnenja, meni Đogić, temveč zakona in moralnih vrednot. O etičnih principih, med katere sodita tudi načeli svobode in enakosti pred zakonom, ni mogoče odločati na referendumu.

Predsednik in mufti sta se strinjala, da islamska skupnost z državo dobro sodeluje in da do vprašanja načrtovane gradnje džamije javnost s skupnostjo ni imela težav.