Do takšnega zaključka je državni zbor prišel v zgodnjih jutranjih urah, ko je vlado pozval, naj ukrene vse, da se okrepijo aktivnosti pri preiskovanju suma nepravilnosti pri poslovanju in prodaji Slovenske investicijske banke (SIB) ter poslovanju družbe Orion in z njo povezanih družb z občani. Poslanci so poudarili predvsem usklajeno delovanje državnega tožilstva, policije, davčne uprave, deviznega inšpektorata, urada za preprečevanje pranje denarja in tržnega inšpektorata, o čemer naj bi se temeljito poročalo DZ. S tem se je po več kot enajstih urah končalo že drugo izredno zasedanje o aferi SIB, na katerem so poslanci obravnavali poročila državnih institucij in nosilcev javnih funkcij v zvezi s prodajo SIB.
Parlamentarna večina je tako podprla le dva sklepa, ki jih je predlagala LDS. V prvem so formalno ugotovili, da je DZ na tokratni izredni seji obravnaval vsa poročila državnih institucij v zvezi s prodajo SIB, ki jih je prejel do vključno torka. V drugem pa je vlado - poleg tega, naj se okrepijo aktivnosti pri preiskovanju domnevnih nepravilnosti v aferi SIB - pozval, naj čimprej sproži tudi vse aktivnosti za potrebne spremembe zakonodaje, ki bodo preprečile podobne nepravilnosti pri poslovanju.
Sklepom, ki jih je predlagala največja vladna stranka, je v imenu poslanske skupine SDS nasprotoval Janez Janša, saj je parlamentarna večina vsa njihova dopolnila, s katerimi so želeli konkretno opredeliti aktivnosti posameznih organov, zavrnila. Janša je LDS očital, da je njihov edini namen, da se ničesar ne razišče, saj sklep ne opredeljuje, o kakšnih aktivnostih naj bi vlada sploh poročala. Poleg tega niso opredeljeni roki, v katerih naj bi vlada poročala DZ, je sklepu nasprotoval tudi Franci Rokavec (SLS).

Tone Anderlič (LDS) je poudaril, da so poslanci in poslanke ob začetku torkove seje na klopi prejeli obsežno dodatno gradivo, ki so jih pripravili državni organi in institucije na podlagi vladnega sklepa. Poročila se nanašajo na nepravilnosti in verjetne nezakonitosti v zvezi s prodajo SIB in poslovanjem Oriona. Glede na to so tudi prvotni predlogi sklepov brezpredmetni. Anderlič je še pojasnil, da sprejeti sklep pristojnim organom nalaga, naj naredijo vse, k čemur jih zavezuje zakonodaja.
Parlamentarna večina je zavrnila vsa dopolnila SLS, ki je med drugim predlagala, naj vlada preuči možnost odprave absolutnih zastaralnih rokov v upravnem postopku in postopku v zvezi s prekrški. SLS je namreč menila, da moralno ni mogoče sprejeti argumentacije, po kateri je pregon očitnih prekrškov nemogoč zaradi zastaranja, večina pa je ocenila, da je dopolnilo z vidika pravne varnosti nesprejemljivo.
DZ tudi ni soglašal z dopolnilom SLS, naj Banka Slovenije v okviru veljavne zakonodaje razkrije podatke o kreditojemalcih SIB, ki niso v celoti plačali vseh pogodbenih obveznosti. To bi bilo po besedah namestnika guvernerja Banke Slovenije Sama Nučiča tudi v direktnem neskladju z zakonom o bančništvu. Poslanci in poslanke pa med drugim niso podprli tudi njihovega dopolnila, naj vlada prouči možnost ugotovitve ničnosti sklenjenih pogodb o nakupu SIB s strani Energetike in nakupu SIB s strani NLB.
Parlamentarna večina je zavrnila tudi vsa dopolnila SDS in NSi. Soglašali niso niti s predlogi, naj poročila o konkretnih aktivnostih v zvezi z zadevo Orion in Pay Consulting do konca meseca podajo notranje, gospodarsko in pravosodno ministrstvo, urad za preprečevanje pranja denarja in davčna uprava.