V dveh ambulanatah v občini Maribor so namreč paciente pustili čakati do 15. ure, kar pa, kot trdijo pri ZZZS, predstavlja kršitev pogodbe z ZZZS in splošnega dogovora za pogodbeno leto 2009. Sicer zavod ne želi omejevati izražanja stališč, vendar pa to ne sme vplivati na slabšo dostopnost zavarovanih oseb do zdravnika, pravijo.
O morebitnem uveljavljanju pogodbenih kazni se bo zavod odločil glede na obravnavo posameznega primera. V naslednjem tednu pa bodo še podrobneje opredeliti, kako ukrepati, da pravice zavarovanih oseb ne bodo kršene, je povedal Damjan Kos iz službe za stike z javnostjo na zavodu.
V zavodu menijo, da bi morali v Združenju zasebnih zdravnikov in zobozdravnikov oziroma zdravniški zbornici sami aktivno predlagati, kje "naj se vzamejo sredstva, ki jih zahtevajo", je dejal Kos.
Zavod je protest pozorno spremljal na ravni območnih enot zavoda, ugotovili so, da je bila večina ambulant odprtih ter so obravnavale paciente, ki so jih obiskali. Paciente so praviloma tudi naročali.
Združenje zasebnih zdravnikov in zobozdravnikov, ki so v severovzhodni Sloveniji v četrtek med 13. in 15. uro opozorilno zaprli ambulante, je na tak način izrazilo nestrinjanje z zmanjševanjem sredstev za obratovanje ambulant.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.