Z omenjenim sklepom od Državnega zbora zahtevajo, naj o zakonu o RTV Slovenija ponovno odloča.
Predsednik Državnega sveta Janez Sušnik je poudaril, da omenjena seja ni povezana s prizadevanji opozicije , ki je že zbrala trideset podpisov poslank in poslancev, kolikor jih potrebuje za razpis naknadnega zakonodajnega referenduma o omenjenem zakonu.
Skupina državnih svetnikov s prvopodpisanim Dorom Hvalico je veto predlagala v ponedeljek, ker državni zbor ni upošteval pripomb državnega sveta, po katerem bi v programski svet RTVS imenovali pet članov na predlog državnega sveta.
Državni zbor prav tako ni upošteval predloga DS, da bi tri odstotke sredstev iz RTV prispevka namenili za programe posebnega družbenega pomena lokalnih radijskih in televizijskih postaj. Po mnenju Hvalice ta "absolutizacija" osrednjega RTV medija zmanjšuje upravičenost plačevanja obveznega prispevka zanj na osnovi električnega priključka. Če bo zakon ponovno izglasovan, bi po mnenju Hvalice veljalo razmišljati o referendumski pobudi za ukinitev takšnega načina plačevanja RTV prispevka.
O zakonu ponovno julija
Predsednik državnega zbora France Cukjati je dejal, da mora državni zbor v skladu s poslovnikom o zakonu ponovno odločati na prvi naslednji seji, torej predvidoma julija. Za zakon bo morala glasovati absolutna večina vseh poslank in poslancev, sicer ne bo sprejet.Glede na to, da so poslanci LDS in SD zbrali potrebno število podpisov poslank in poslancev za zahtevo za razpis naknadnega zakonodajnega referenduma o zakonu, imajo v primeru, da bo zakon ponovno sprejet v DZ, še sedem dni po ponovnem sprejetju čas, da vložijo zahtevo za referendum.