Delež nezasedenih stanovanj v upravljanju ministrstva za notranje zadeve (MNZ) ni 30-odstotni, kot "v paketu za vse tri revidirance navaja računsko sodišče", so se na MNZ odzvali na poročilo o reviziji smotrnosti upravljanja MNZ, ministrstva za obrambo ter vladne stanovanjske komisije s stanovanji v državni lasti v letih 2006 in 2007.

"Število nezasedenih stanovanj smo od zaključka revizije do današnjega dne uspeli precej zmanjšati – na razpolago za dodelitev je tako v tem trenutku le še 83 stanovanj oziroma 11,52 odstotka vsega stanovanjskega fonda," pojasnjujejo na MNZ.
Veliko nezasedenih stanovanj je bilo ob južni slovenski meji v obdobju vzpostavljanja schengenskega območja, saj so bila namenjena "pokrivanju nastanitvenih potreb naših policistov, ki pa niso bile tolikšne, kot smo prvotno ocenili," so še sporočili z MNZ.
Kot je znano, ima država v lasti več kot tri tisoč državnih stanovanj. Računsko sodišče je ugotovilo, da je 30 odstotkov oziroma 927 stanovanj v upravljanju države nezasedenih. Stroški nezasedenih stanovanj, najemnine ter tekoče in investicijsko vzdrževanje naj bi državo stali več kot 3,5 milijona evrov na leto.
Vrhovni državni revizor Jorg Kristijan Petrovič je tudi poudaril, da podnajemniki ne plačujejo najemnin, saj je neizterjanih za 1,7 milijona evrov najemnin. Na ministrstvu za obrambo in na ministrstvu za notranje zadeve pa naj sploh ne bi imeli natančnih informacij o praznih stanovanjih.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.