Ekipe nudijo pomoč pri odpravljanju posledic neurja tam, kjer so stanovanjski objekti najbolj ogroženi in prizadeti, so na občini zapisali na spletni strani.
Vzpostavljena je posebna telefonska številka 031/699-232, ki bo aktivna danes do 18. ure. Na njej lahko občani dobijo dodatna pojasnila. Za vso nujno pomoč pa naj pokličejo številko 112, so navedli.
V aktivnosti so po besedah občine denimo vključeni Štab Civilne zaščite Občine Domžale, Center za zaščito in reševanje Domžale, gasilci, taborniki, alpinisti in jamarska reševalna ekipa.
Sredino neurje, ki je sicer prizadelo velik del države, je največjo škodo povzročilo prav v Domžalah, kjer je poškodovalo več kot 390 objektov, je gospodarski minister Zdravko Počivalšek dejal v četrtek ob obisku Domžal.
Z zasilnim prekrivanjem poškodovanih streh so v četrtek pomagali že gasilci. Na teren je po četrtkovih navedbah namestnika poveljnika domžalske civilne zaščite Petra Gubanca odšlo 40 prostovoljnih in dve poklicni gasilski enoti oz. približno 250 operativnih gasilcev.
Po besedah poveljnika Gasilske zveze Domžale in Centra za zaščito in reševanje Domžale Matjaža Merkužiča pa jo je od pomembnih javnih objektov v tokratni ujmi dobro odnesel zdravstveni dom, je pa toča poškodovala nekatere šolske objekte. Vendar pa škoda na teh objektih po prvih ocenah ni velika.
Kot je v četrtek po obisku gospodarskega ministra Počivalška povedala domžalska podžupanja Renata Kosec, so med drugim že sanirali vsaj 20 kilometrov makadamskih cest v občini, da so spet prevozne, je dejala.
Minister Počivalšek je povedal, da bo z informacijami, ki jih je pridobil, seznanil vlado. Skupaj bodo potem pregledali, ali in kako lahko država pomaga. Ob tem je izrazil zadovoljstvo, da kljub veliki škodi na premoženju med neurjem ni bilo težjih poškodb med prebivalstvom.
Toča je sicer škodo povzročila tudi v občinah Hrastnik, Žalec, Braslovče in Prevalje.
KOMENTARJI (75)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.