Dimitrij Rupel, ki ga je hrvaška spletna stran Jutarnji.hr ljubkovalno poimenovala 'Dimsi Rimsi', je v pismu predsedniku Danilu Türku "zahlipal, da se zoper njega vodi medijska gonja“, piše v članku. "Predsednik mu je odgovoril, da gre za neprimeren in nedostojen način komuniciranja in da na pismo ne bo odgovoril,“ navajajo v Jutarnjem.
Novinar spletne strani v nadaljevanju piše, da se je "večni slovenski zunanji minister, ki ga novinarji Mladine imenujejo Dimsi Rupsi, znašel v položaju, ko lahko po 18 letih konča v pokoju kot nekdanji minister in profesor na fakulteti“. "Zlobni jeziki bi znali povedati, da omenjeni razvoj dogodkov najbolj muči njegovo soprogo Marjetico, ki je, tako slovenski mediji, uživala v medijski pozornosti in ugodnostih, ki jih je prinašala moževa javna služba,“ navajajo.
'Navodila novinarjem'
Janša je zdaj v opoziciji, Rupel pa se je odločil rešiti z mestom ambasadorja, so zapisali v nadaljevanju. "Rupel je v pismu predsedniku zapisal, da ne zahteva posebnega položaja, da pa je še naprej pripravljen služiti domovini. Toda slovenski predsednik ni prepričan, da država potrebuje te sposobnosti,“ pišejo in dodajajo, da je prav Rupel tisti, ki je leta 2004 zamenjal številne veleposlanike. Navajajo, da se je spopadel s številnimi novinarji in v nekem trenutku tudi uspel postati edini zunanje-politični komentator v časopisu Delo. "Zapomnili si bomo tudi njegovo navodilo hrvaškim novinarjem, kako bi morali pisati. Ugleden tednik The Economist je ob poročanju o slovenskem predsedovanju Uniji zapisal, da so zaskrbljeni zaradi njegovega načina dela. Menili so, da je le-ta grob,“ so končali.
KOMENTARJI (43)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.