Kot je poročal tednik Demokracija naj bi bila nekdanja vodja kabineta predsednika vlade Simona Dimic upravičena do treh plač odpravnine. Iz kabineta predsednika vlade so sicer poslali pogodbo v kateri piše, da je Dimičeva ob prenehanju delovnega razmerja upravičena do odpravnine v višini treh plač.
Kot je po seji vlade pojasnil tiskovni predstavnik vlade Darijan Košir pa Dimičeva odpravnine ne bo dobila, saj bi ji pripadala le, če bi ji delovno razmerje prekinila vlada.
Odpravnina je v skladu z zakonom
Odpravnina v višini treh plač je sicer zakonita, saj je bila Dimičeva zaposlena za določen čas in na delovnem mestu, ki je vezano na mandat funkcionarja, torej predsednika vlade. V Zakonu o javnih uslužbencih je zapisano, da se lahko za javne uslužbence, ki so zaposleni na delovnih mestih vezanih na osebno zaupanje funkcionarja (v kabinetih), v pogodbi o zaposlitvi določi pravica do odpravnine v znesku treh osnovnih plač.
V istem zakonu je tudi zapisano, da se te določbe smiselno uporabljajo tudi za delovna razmerja v uradu predsednika vlade.
Kot poročajo Finance, je iz izpiska iz evidence trga nepremičnin razvidno, da sta Dimičeva in njen partner za hišo v Murglah odštela 500.000 evrov, nakup nepremičnine pa je bil v evidenci prometa z nepremičninami vpisan 6. maja 2009. Dimičeva pa je potem najela posojilo v višini 350.000 evrov. To posojilo je bilo po njenih besedah sicer namenjeno za prenovo hiše.
Dimičeva odstopila s položaja vodje kabineta predsednika vlade zaradi številnih pritiskov medijev zaradi obnove hiše. V javnost so namreč prišle informacije, da naj bi Dimičevi hišo prenavljali Vegradovi delavci, material pa naj bi vozili kar z gradbišča Celovških dvorov brezplačno. Obnovo hiše v Murglah preverjata tudi komisija za preprečevanje korupcije in policija.
KOMENTARJI (463)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.