Nekaj protestnikov kljub dežju še vedno vztraja pred poslopjem Ljubljanske borze. Protestniki, ki so prostor pred borzo okupirali v sklopu sobotnih globalnih protestov proti nasilju finančnega kapitalizma, so zapisali, da pred borzo vztrajajo, ker nasprotujejo "sistemu generalizirane korupcije, ki je zlomil možnost generiranja družbenega bogastva".
Protestniki so na sredini delavnici argumentirali, zakaj je prostor pred borzo v Ljubljani še kako ustrezen za protest in samoorganiziranje, so zapisali v sporočilu za javnost. Po njihovem mnenju je problem v tem, da so finančni trgi in institucije tisti, ki upravljajo skupno bogastvo. "Po letu 2008 pa so se izkazali kot popolnoma neracionalni in škodljivi upravniki z ekonomijo in skupnim bogastvom," so zapisali.
Izhod iz trenutne krize protestniki vidijo v osvojitvi skupne blaginje. "Finančni kapitalizem vrednoti nove sfere produktivnosti tako, da pobira ogromne rente iz družbenega življenja, kulturnih krogotokov, načinov življenja," dodajajo protestniki.
Skupini protestnikov se sicer v šotorskem naselju pred borzo čez dan pridružujejo številni somišljeniki. Število prisotnih občutno naraste zlasti v času rednih skupščin, ki se jih udeležuje tudi od 150 do 200 ljudi, so še zapisali protestniki.
KOMENTARJI (70)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.