
V stranki ocenjujejo, da "tokrat glasujemo za socialno državo, višje pokojnine in regres v višini 13. pokojnine" in po volitvah stranka ne izključuje možnosti koalicijskega povezovanja s katerokoli politično opcijo, njena izrecna zahteva in pogoj za vstop v koalicijo pa je po besedah predsednika stranke Antona Rousa vodenje najmanj ministrstva za delo, družino in socialne zadeve.
Za dosego zadanih ciljev - višjih pokojnin, regresa v višini 13. plače in socialne države - je DeSUS k podpori pozvala vse slovenske upokojence, ne glede na njihovo dosedanjo politično opcijo, je dejal Rous. Med bistvenimi nalogami v prihodnjem štiriletnem mandatu pa je izpostavil spremembo zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju oziroma 150. člena zakona, ki naj ustrezneje določi usklajevanje pokojnin, in sicer tako, da bi sledile gibanju plač.
V tem mandatu sanacija pokojninske blagajne na temelju koalicijskega dogovora ni bila povsem uresničena, kar pa bo naloga v prihodnje, je dejal predsednik DeSUS in obenem napovedal, da si bodo v stranki prizadevali tudi za "vrnitev" Vzajemne upokojencem.
DeSUS v svojih programskih izhodiščih ne izključuje povezanosti s katerokoli političnoopcijo in je zainteresirana za sodelovanje z vsako politično stranko. Kot je dejal Valentin Pohorec, sicer podpredsednik državnega zbora, pa bodo v stranki temeljito premislili, s kom in kako bodo po volitvah koalicijsko sodelovali, računajoč, da bo razmerje sil nekoliko drugačno kot pred štirimi leti. Če leta 2000 DeSUS ne bi stopila v koalicijo, ne bi dosegli tega, kar je: pri usklajevanju pokojnin je uspela omiliti formulo, ki je zdaj veliko bolj sprejemljiva, kot bi bila sicer, je še poudaril Pohorec.