Sekretar mestne organizacije in mestni svetnik Aleš Kardelj pa je dodal, da je morebiten odstop odločitev poslanca. Če bi se izkazalo, da je spričevalo ponarejeno, bi bilo prav, da odstopi, vendar bi bilo pa glede na podporo stranki po vsej državi po njegovem mnenju dopustno, če bi to storil junija. To bi namreč pomenilo, da bi nadomestni poslanec prihajal iz vrst DeSUS in ne bi bile potrebne predčasne nadomestne volitve za poslanca.
Zadevo s poslančevim spričevalom je obravnaval tudi pokrajinski odbor DeSUS Južna Primorska. Kot je povedala njegova predsednica Stanislava Premru Lovšin, so se člani odbora strinjali, da v zvezi z zadevo ne bodo sprejemali nobenih sklepov, dokler se do nje ne opredelijo ustrezni uradni organi. Razprava na odboru naj bi sicer potekala mirno, udeležil pa se je je tudi Simčič.
Po poročanju TV Slovenija pa je bilo na sestanku precej burno in niso bili povsem soglasni. Odbor je poslanca sicer podprl, a je zaradi tega iz stranke izstopil večji del vodstva postojnskega odbora DeSUS, ki je bil tudi že sicer precej nezadovoljen z razmerami v stranki. Po navedbah omenjene televizije je izstopilo 25 članov postojnskega DeSUS, med njimi celotno vodstvo z izjemo predsednika.
KOMENTARJI (591)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.