
Ljubljansko okrožno sodišče je sicer že junija lani štiri nekdanje pripadnike specialne brigade Moris oprostilo obtožbe, da so na grozovit način aretirali Milana Smolnikarja.
Višje sodišče je tako pritrdilo odločitvi prvostopenjskega sodišča. Pritožbe tožilstva so neutemljene, dokazov za izpodbijano sodbo ni, so zapisali v obrazložitvi.
"Moje mnenje je bilo že od začetka takšno, da gre za politični proces in še vedno sem mnenja, da je tožilstvo delovalo politično ne pa strokovno, kar je po mojem razvidno tudi iz obrazložitve Višjega sodišča," je povedal Darko Njavro,nekdanji pripadnik specialne brigade Moris in eden od četverice obtoženih.
Milana Smolnikarja smo aretirali v skladu s pravili, je znova poudaril Njavro. Čeprav je kaznivo dejanje protipravnega odvzema prostosti že zastaralo.

"Ta element je že zastaral, ampak jaz še vedno pravim, da smo delali zakonito, da smo delali pravilno in če bi bilo potrebno, bi naredili še enkrat tako," meni Njavro.
Državni tožilec v zadevi Depala vas, Gorazd Fišer oprostilne sodbe ni želel komentirati, češ, da je še ni videl črno na belem. Se je pa zato na sodbo odzval Janez Janša, ki je bil prav zaradi afere Depala vas ob ministrski stolček.

Tožilec Fišer je pregon proti četverici začel po navodilih generalne državne tožilke Zdenke Cerar, meni Janša. Višje sodišče pa je z oprostilno sodbo njeno potezo označilo za sporno, še dodaja.
Zadeva Depala vas je s tem - kar zadeva državo končana. Ni pa povsem končana za akterje. Četverica bo namreč zdaj zahtevala primerno odškodnino od države. Izračunali bodo, koliko so v tem času zapravili za stroške povezane s sojenjem, znesek pa zagotovo ne bo majhen.