Ljudje pogosto svoje vsakdanje muke in tegobe prinesemo kar s sabo na delovno mesto, ki pa so lahko povod za obrekovanje na delovnem mestu. Po nedavnih raziskavah je namreč obrekovanje na delovnem mestu eden izmed največjih krivcev za slabo delovno klimo v podjetju. Obrekovanje na delovnem mestu pa lahko preraste tudi v hujšo obliko, ki jo bolje poznamo pod pojmom spletkarjenje oziroma zarota na delovnem mestu. Pri slednji se sodelavci, naj gre za podrejene ali nadrejene, povežejo med sabo v enotno skupino, ki z obrekovanjem, poniževanjem, diskreditiranjem ali izolacijo namerno škodi tarči, ki je po navadi zaposleni na slabem glasu.
Osnovni element morebitnega slabega počutja v podjetju so torej ljudje, neugodna gospodarska situacija, v kateri se podjetje nahaja, pa lahko le prilije olje na ogenj. Pri tem pa je zanimivo, da recesija, ki jo spremlja strah pred odpuščanjem, neugodna delovna klima, preobremenitev zaposlenega in podobno le še dodatno podpihuje obrekovanje in spletkarjenje. Kaj morate torej vedeti, da ne pristanete v tej skupini, ki z obrekovanjem zdravijo svoje komplekse?
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.