Namen delavnice je osmišljanje kulturnega in socialnega življenja slepih in slabovidnih mladostnikov ter vključevanje v interesne dejavnosti videčega sveta. V okviru delavnice, ki je povzeta po programu Univerze v Southamptonu, Svetovne zdravstvene organizacije, Sveta Evrope in Komisije evropskih skupnosti, bodo skušali zmanjšati tveganja za slabo prilagojenost in mentalne težave slepih in slabovidnih mladostnikov tako, da krepijo njihovo kompetentnost, veščine za obvladovanje problemov ter samospoštovanje.
Slepa in slabovidna mladina je skupina v bistvu neproblematičnih mladostnikov, za katere pa menijo, da imajo zaradi svoje prikrajšanosti oziroma posebnih potreb večje tveganje za duševno zdravje. To se v skrajnih primerih manifestira z različnimi oblikami samodestruktivnega vedenja. Zato so neogrožujoče okolje, v katerem se izvaja delavnica, prijetno vzdušje, dobri medosebni odnosi v skupini ter povezanost z drugimi relevantnimi skupinami pomembne komponente tega programa.
Delavnico vodita psihologinja Sonja Lakošek Kos in defektologinja Nada Šmit, ki imata dolgoletne izkušnje na področju krepitve duševnega zdravja otrok in mladine, pomagajo jima tudi delavci ZDSSS, pa tudi vojaki, ki služijo nadomestno civilno služenje vojaškega roka.