Stavkovni odbor Policijski sindikat Slovenije (PSS) je danes sklenil, da s stavko nadaljujejo, dokler vlada ne bo preučila njihovih zahtev, je pojasnil predsednik sindikata Branko Prah. PSS namreč ni del pogajalske skupine, ki jo vodi Janez Posedi, vlada pa se z njimi ves čas stavke ni pogovarjala, navajajo v sindikatu. PSS sicer deluje v okviru Štrukljevih sindikatov.
"S tem pa Policijski sindikat Slovenije postavljate v neenakovreden položaj v primerjavi s sindikati javnega sektorja. To dejstvo smatramo tudi kot pritisk na naš sindikat," so zapisali v pismu premierju Borutu Pahorju.
Stavko tako nadaljujejo na isti način, kot so jo izvajali doslej. To pomeni, da bodo prekrškarje še naprej le opozarjali, na mejah pa bodo poostrili nadzor. Anton Vodopivec, predsednik Policijskega sindikata Slovenije Posavje, pa je na mejnih prehodih napovedal dolge čakalne dobe. Po njegovem mnenju bodo čakalne dobe za tovorna vozila presegle vse dosedanje meje, isto pa se bo zgodilo tudi voznikom osebnih vozil.
Za v prihodnje pa Prah napoveduje morebitno zaostrovanje izvajanje stavke, če vlada ne bo pripravljena zadostiti njihovim zahtevam.
Tudi SPS pripravljen na zaostritev po 14. oktobru
Franci Frantar, sekretar Sindikata policije Slovenije, je za 24ur.com povedal, da so policiste obvestili, da je stavka zamrznjena, hkrati pa so dobili zagotovilo, da pogajanja potekajo tudi med zamrznitvijo. ''Že danes se začnejo pogajanja glede skupnih stavkovnih zahtev, policisti pa imamo tudi svoje stavkovne zahteve, za katere so nam zagotovili, da se bomo pogajali tudi o njih,'' je povedal in dodal, da bodo že 14. oktobra ne glede na odločitev drugih sindikatov nadaljevali stavko, če ne bodo sprejeli kompromisnih rešitev vsaj glede policijskih zadev. ''Mi se svojim zahtevam z zamrznitvijo stavke nikakor nismo odpovedali,'' je še povedal Frantar.
KOMENTARJI (42)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.