Uspešno zarubljeni predmeti, na primer ferrari, ki smo ga pokazali včeraj, v rokah davčne uprave klavrno propadajo, namesto da bi jih država prodala in z njimi zaslužila. Krivi so dolgotrajni postopki na sodiščih.
Omenjeni ferari je v treh letih, ko sodišča niso uspela odločiti, ali ga davčna uprava lahko proda, po ocenah strokovnjaka za prodajo vozil Zdravka Poljaševiča izgubil od 40 do 50 odstotkov vrednosti.
"Ko pride do ugovora tretje osebe, ima ta možnost vložitve tožbe za ugotovitev lastninske pravice na sodišče. Postopek poteka na sodišču in na dinamiko postopka davčna uprava nima vpliva," je prvi izvršitelj davčne uprave Jože Arzenšek pojasnil, zakaj se še tako uspešni rubeži ustavijo na sodišču – tudi za nekaj let.
Pravosodno ministrstvo še kar ne najde rešitve, kako sodišča spraviti v razumljivo hitrost. Zato pa ima idejo, kaj narediti z zaseženimi vozili, nekdanji državni sekretar finančnega ministrstva Andrej Šircelj. Takšna vozila – torej tudi ferarija – bi prepustil v uporabo policiji ali davčni upravi. "Če bi te zaplenjene avtomobile lahko uporabljali državni organi, na primer Durs ali policija, potem seveda bi bila zadeva veliko lažja," je dejal.
Naši grafiki so po Šircljevi ideji že preuredili zaplenjenega ferarija – da pri uresničitvi vsaj te ideje ne bo zamude.
V fotogaleriji si lahko pogledate avtomobile, ki jih je zasegel Durs ...
KOMENTARJI (366)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.