Slovenija

Odsek 'gorenjke' bodo vendarle gradili

Ljubljana, 16. 06. 2011 16.19 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Upravno sodišče je odpravilo odločbo okoljskega ministrstva za obnovo postopka za izdajo gradbenega dovoljenja za dokončanje del na gorenjski avtocesti. Dars je zato že izdal navodila za izvajanje del na manjkajočem odseku.

Predor Ljubno
Predor Ljubno FOTO: POP TV

Upravno sodišče je na na podlagi tožbe Družbe za avtoceste v RS odpravilo odločbo okoljskega ministrstva o obnovi postopka za izdajo gradbenega dovoljenja za rekonstrukcijo objektov Peračica, Ljubno in Lešnica. Tako se dela na zadnjem odseku gorenjske avtoceste od Brezij oziroma Peračice do Podtabora lahko znova nadaljujejo, so sporočili z Darsa.

Dars je prek nadzornega inženirja izvajalcu že izdal navodila, da začne takoj znova izvajati dela v polnem obsegu. Odločitev upravnega sodišča namreč pomeni, da izvrševanje gradbenega dovoljenja za rekonstrukcijo viaduktov in predora ni več zadržano.

"Kljub začasni prekinitvi določenih del bomo v Darsu naredili vse, kar je v naši moči, da bi manjkajoče smerno vozišče gorenjske avtoceste proti Ljubljani, na katerem si na 2,4 kilometra trase sledijo kar štirje objekti, predali prometu najpozneje proti koncu avgusta, ko se izteče zadnji pogodbeni rok," so zagotovili v podjetju.

Zadnje tedne je kazalo, da gorenjska avtocesta ne bo končana do roka, saj je ministrstvo za okolje in prostor na podlagi pritožbe lastnika nepremičnin v bližini Ladislava Eržena izdalo odločbo o obnovi postopka za izdajo gradbenega dovoljenja za rekonstrukcijo viaduktov Peračica, Ljubno, Lešnica ter predora Ljubno z novim stranskim udeležencem ter zadržalo izvršitev gradbenega dovoljenja iz leta 2005, kar je razen najbolj nujnih del pomenilo zaustavitev gradnje.

V torek je bila na ministrstvu v zvezi s postopkom izdaje gradbenega dovoljenja že sklicana prva obravnava, na katero je bil poleg Darsa kot nova stranka v postopku vabljen tudi Eržen. Njemu je upravno sodišče pred kratkim podelilo status stranke v postopku, ker je ustavno sodišče pred tem razveljavilo del veljavnega zakona o graditvi objektov, ki se nanašajo na določitev strank v postopku.

Darsu je nato okoljsko ministrstvo izdalo odločbo o obnovi postopka za izdajo gradbenega dovoljenja z novim stranskim udeležencem ter zadržalo izvajanje gradbenega dovoljenja. Dars je takoj po prejemu omenjene odločbe v začetku meseca na upravno sodišče vložil tožbo v upravnem sporu ter z vlogo predlagal izdajo začasne odredbe za ureditev razmerij. Sodišče jo je zavrnilo, ker po odpravi odločbe ministrstva o obnovi postopka ni bila več potrebna.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (21)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User402761
17. 06. 2011 08.50
Tonček Balonček
16. 06. 2011 21.59
Prejšnja vlčada nam je magistralko enostavno vzela in nas prisilila v nakup vinjet, še okoli Ljublajne jih rabiš, v komunizmu so s evsaj vozili po magistarlkah zastonj, pa po obvoznivcah tudi! Kaj naj iz Ankarana v Korer blodim po tistih vaseh, ali od Kranja do Jesenic? Ali iz Ljubljane v Ivančno gorivco? Enostavno so nam ukradli magistralne ceste!
User49218
16. 06. 2011 21.10
oblast mora znati tudi odstopiti in ne na silo povoziti ustavne pravice svojih državljanov. Če pa država krši ne samo svoje zakone temveč tudi ustavo potem to ni država. Stvar je preprosta. G. eržen je pripravljen sodelovati, dajo naj mu pošteno odškodnino tako kot je bilo na dolenjskem in nič drugega. Je pa odškodnina na dolenjskem bila dvojna - se pravi oškodovanje države, odškodnine na gorenjskem pa sploh ni - ampak kršenje ustavnih pravic državljana in borba med državnimi ustanovami: ministrstvom in sodiščem.. Kako bi se počutil ti, če bi po tvoji zemlji začeli vozit kdor mu paše, ti delat škodo, policija in sodstvo pa bi taka nezakonita dejanja ščitila?
srebrnibreg
16. 06. 2011 20.48
mac4_m 16.06.2011, 20:33 Zakaj tako sposobna vlada kot je po tvojem Janševa tega ni storila na dolenjki. Zakaj je to morala reševati ta vlada zaradi pritiska čeprav se mi zdi, da je precej tega denerja država pobrala nazaj. Zakaj sedaj ni prav, da dobi ta sedaj normalno odškodnino. Zakaj ti ni pravilna tista odškodnina in tudi ta ne. Zakaj bi vlada morala še eno takšno napako narediti kot jo je tam morala. Kaj bi ti sedaj rekel, če bi naredila isto kot takrat....
srebrnibreg
16. 06. 2011 20.38
mac4_m 16.06.2011, 20:19 ha, ha, ha, kakšna traparija.. 8 miljard pufa je vzeu tvoj pahor in podvojil celotni slovenski dolg...Naredu pa nič, razen mnogih stečajev, s katerimi tajkuni zaključujejo kraje podjetij.. Pivovarna in Istrabenz sta svoje podjetje najbolj uničila v času prejšnje vlade. SCT in Merkur sta doživela uničujoči menedžerski prevzem Zidarja in Kordeža leta 2007. Tovšakovo že takrat ni nihče ustavil pa bi jo lahko isto kot vse ostale. Trenutno ni nobenega tajkuna, ker jih je Pahor *obesil na klin*. Seveda mu je ostalo reševanje podjetij zaradi neogovorne prejšnje vlade in mora za to v svojem imenu odgovarjati namesto drugega.
User49218
16. 06. 2011 20.33
srebrnibreg16.06.2011, 20:190 mac4_m 16.06.2011, 20:11 in kako ga je rešila? S kršenjem pravic enega državljana po katerega zemljišču prosto smetijo in se vozijo kamioni. Pa se ti vozi s konjsko vprego ali jahaj na oslu v službo. Ob tako pametnem in naprednem razmišljanju imaš sigurno načrte za bodoče ceste po zraku brez dotika tal saj se strinjam, da je potrebno zgraditi in urediti. Vendar ne tako, da se povozi pravice tamkaj živečih, se posega v njihovo privatno lastnino, se jim dela škoda in to brez odškodnine. Tiste odškodnine, ki je v prevelikih zneskih ga. duhovnik brez problema tala na dolenjskem koncu. Tu gre za neenakost pred zakonom, kršenje ustavnih pravic in zlorabo položaja, kar se nikakor ne bi smelo dogajati. Le čemu je nek g. eržen zatiran in se mu lahko svobodno povzroča škoda, na drugi strani pa nek avtoprevoznik dobi dvojno odškodnino? Nihče pri zdravi pameti ne more odobravat nečesa takega in tako grozovitega zlorabljanja položaja nekaterih državnih uslužbencev...
User49218
16. 06. 2011 20.19
saurium16.06.2011, 17:373 ej mihalaura, gradit so začel v janševem mandatu tko btw, in so takrat zavlačval tok cajta, da je pršu na oblast pahor in pa finančna kriza, ki je vodila do propada podjetij. Tko da je pahor tlele bolj mal kriv, ker je JANŠA podpisovou pogodbe. Sploh pa je pahor reku da se nebo šel umazane politike in vse napade janšata prenaša uredu pa si misl svoje. Če bi blo obratno, bi janša skos govoru da je prejšna vlada vse kriva, pahor je pa tiho, in hoče stvari popraut ha, ha, ha, kakšna traparija.. 8 miljard pufa je vzeu tvoj pahor in podvojil celotni slovenski dolg...Naredu pa nič, razen mnogih stečajev, s katerimi tajkuni zaključujejo kraje podjetij..
srebrnibreg
16. 06. 2011 20.19
mac4_m 16.06.2011, 20:11 in kako ga je rešila? S kršenjem pravic enega državljana po katerega zemljišču prosto smetijo in se vozijo kamioni. Pa se ti vozi s konjsko vprego ali jahaj na oslu v službo. Ob tako pametnem in naprednem razmišljanju imaš sigurno načrte za bodoče ceste po zraku brez dotika tal.
User49218
16. 06. 2011 20.14
damirg16.06.2011, 18:280 jankoviča rabimo za predsednika vlade... bi sigurno naredil več kot vsi prejšnji skupaj. naredil bi to, kar je naredil v merkatorju in na mestu župana. Basal na ciprski račun na sinove napisanih podjetij... Mesto, podjetje in državo pa zapufal za nadaljne tri generacije..Res se samo še to fali, da zamenjamo nesposobne kriminalce z sposobnimi kriminalci..
User49218
16. 06. 2011 20.11
in kako ga je rešila? S kršenjem pravic enega državljana po katerega zemljišču prosto smetijo in se vozijo kamioni. Smerdi, kakor pri jankovičevem zaprtju obvoznice za kamione, ko je objekt, ki je brez stresnih testov dobil uporabno dovljenje v enem dnevu nosil 12.000 ljudi. Očitno se razsoja, kakor trenutno ugaja oblasti. In medtem, ko se vodstvo darsa ne čuti odgovorne za preplačanje zemljišča očitno priviligirani 'stranki v postopku' na drugi strani mirno krši vse človeške in civilizacijske pravice druge 'stranke v postopku'.. Gre za enostaven primer korupcije in zlorabe oblasti...
srebrnibreg
16. 06. 2011 19.29
mihalaura 16.06.2011, 17:51 Koliko časa je Janševa vlada rabila za rešitev takega zapleta na dolenjki? Sploh ga ni rešila, Pahorjeva pa tega kar v kratkem času.
damirg@email.si
16. 06. 2011 18.28
jankoviča rabimo za predsednika vlade... bi sigurno naredil več kot vsi prejšnji skupaj.
User731847
16. 06. 2011 18.15
Whatever!!!! Janša - Pahor, Leva - Desna, .... * Kaj smo dejansko naredil v 20 letih? NIČ!!!! Samo krediti so nam ostal, kot bi delali novi route 66. Ceste so že zdaj potrebne prenove! Zmeraj samo izgovori na druge!!! Ko boste poiskali prave krivce, ki so obrali vsa ta podjetja, potem se jim pa pritožujte!!! Seveda ste zato že prepozni!
User548791
16. 06. 2011 18.10
Žerjav in Janša bi sama prijela za lopate, da bi se hitrej zgradilo. Pahor pa v življenju ni držu lopate v roki!
User322748
16. 06. 2011 17.51
V obdobju, ko je bila na vladi Janševa vlada, so odprli leta 2007 polovico avtoceste, tisti del, torej ta, o katerem pa danes govorimo, pa naj bi dokončala Pahorjeva vlada, t.j. polovico druge avtoceste. Na žalost se to ni zgodilo zaradi krize, krize naše trenutne Pahorjeve vlade, stanja našega gospodarstva v tem času, pomanjkanja kvalitetnih ukrepov, da bi pršli čimprej iz te krize. Sicer se pa ne mislim kregat, ljudje že vedo - vsak po svoje, kje so napake in vsak si ima možnost po svoje razlagati zadevo, tudi ti "saurium", tako, da spoštujem tvoje mnenje in ti ne dajem minusov. Lep zaključek vroče-poletnega dneva vsem.
User393030
16. 06. 2011 17.49
haha t star erzen spusil na sodiscuuu haha prov mu je
User425001
16. 06. 2011 17.37
ej mihalaura, gradit so začel v janševem mandatu tko btw, in so takrat zavlačval tok cajta, da je pršu na oblast pahor in pa finančna kriza, ki je vodila do propada podjetij. Tko da je pahor tlele bolj mal kriv, ker je JANŠA podpisovou pogodbe. Sploh pa je pahor reku da se nebo šel umazane politike in vse napade janšata prenaša uredu pa si misl svoje. Če bi blo obratno, bi janša skos govoru da je prejšna vlada vse kriva, pahor je pa tiho, in hoče stvari popraut
neykoo
16. 06. 2011 17.24
kadarkoli se peljem mimo pa naj bo to zjutraj ali pa popoldne, redkokdaj vidim da kdo kaj dela.
User322748
16. 06. 2011 17.10
Odsek Peračica - Podtabor gradijo že od leta 2004, dolžina je nekje 2,4 km. Torej, 7 let gradnje za tako dolg (beri "kratek") odsek. Res je, da je tukaj rekonstrukcija tunela, viaduktov, ampak kljub zapleteni gradnji, ta zdeva traja in traja. Vmes je propadel še SCT, do končanja lahko propade še kaj (kdo). Hočem reči le to, da je to še ena izmed avtocestnih sramot pri nas, turisti in navsezadnje tudi mi se bomo očitno vse do konca sezone, začetka jeseni, vozili na tem delu po polžje in stali v dolgih (vročih) kolonah. In to le, če bo vse po sreči, torej če bo resnično konec avgusta prišlo do izgradnje. Še enkrat - "Bravo naša vlada, bravo Pahor and co.!" Sram naj vas bo!
proofreader
16. 06. 2011 17.10
Vedno se najde nekdo, ki ovira delo. Najprej avtoprevoznik pri Trebnjem, sedaj nekdo na gorenjskem ...