Po razkritju oseb, ki so imele dostop do tajnih posnetkov sej vlade, je nekdanji generalni sekretar vlade Milan M. Cvikl zanikal navedbe o vpletenosti v nedovoljeno snemanje sej vlade, ki so se 3. decembra lani pojavile na spletnem portalu YouTube. Cvikl pravi, da ob primopredaji poslov leta 2008 ni bil seznanjen z novim videosistemom, vzpostavljenim v mandatu vlade 2004–2008. Takoj po seznanitvi s sistemom Spectiva pa je zahteval njegovo demontažo z računalnika generalnega sekretarja vlade.

V soboto je generalna sekretarka vlade Helena Kamnar potrdila, da so imeli po njenih informacijah do posnetkov tajnih sej vlade, ki so "ušli“ iz vladnih prostorov, dostop le trije. To naj bi bili nekdanji premier in novi mandatar Janez Janša, takratni generalni sekretar vlade Božo Predalič in njegov naslednik Cvikl. Kamnarjeva se je sklicevala na informacije osebe, ki je dodeljevala pravico do uporabe programa Spectiva. Ob tem pa je dodala, da ni mogla preveriti, ali navedbe te osebe držijo, saj je policija za namen svoje preiskave zasegla računalnike, iz katerih bi bilo mogoče ugotoviti, kdaj in komu so bile pravice dane in kdaj odvzete. Kamnarjeva sicer imena te osebe ni želela izdati. Dejala je le, da gre za enega izmed zaposlenih na vladi.
Cvikl je še povedal, da je na morebitne zlorabe opozoril že ob prvem incidentu julija 2009, ko se je na spletu zaradi napake nekaj časa seja vlade prenašala v živo. Cvikl je takrat predlagal, da se seje preselijo na staro varno lokacijo, toda njegovi predlogi niso bili sprejeti.
Na navedbe se je že pred dnevi odzval Predalič. Pojasnil je, da preko tega sistema ni mogel poslušati ne sej Janševe vlade, ker je bil prisoten na njih, ne sej vlade Boruta Pahorja, ker takrat ni bil več generalni sekretar in ni imel dostopa do internetno zaprtega območja.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.