
Ekipe cenilcev zavarovalnic so po nočnem obilnem deževju in poplavah že na terenu. Na Zavarovalnici Triglav pozivajo k posebni previdnosti pri ravnanju s poplavljenimi vozili in elektronskimi napravami. Lastniki naj v teh primerih ne zaganjajo motorjev vozil, prav tako naj ne prižigajo elektronskih naprav. K popravilu motornih vozil je treba pristopiti po prijavi škode zavarovalnici na osnovi navodil, ki jih bo oškodovancem posredoval cenilec. K sanaciji elektronskih naprav pa je treba pristopiti na osnovi navodil, ki jih bodo zavarovanci prejeli od pooblaščenega servisa.
Ne hitite s prijavo škode
Na Triglavu zavarovancem svetujejo, da s prijavo škode ne hitijo, s škodo pa se naj soočijo po petih korakih. Najprej je treba zavarovati človeška življenja in nato preprečiti nadaljnjo škodo. Nato zavarovancem svetujejo, da - če je le mogoče - nastalo škodo fotografirajo. Nato naj preverijo zavarovano kritje na zavarovalnih policah in škodo prijavijo. "Če so razmere varne, začnite s popravilom, istočasno pa poskrbite, da se do prihoda cenilca zavarovalnice ohranijo dokazila o nastali škodi," še svetujejo na zavarovalnici.
Kot še pojasnjujejo na Triglavu, odškodnine za manjše škode na nepremičninah in premičninah izplačujejo že v nekaj dneh po cenitvi, če se stranka z oceno strinja. V primeru večjih škod se ob cenitvah z zavarovanci dogovorijo za način sanacije in ponudijo izplačilo akontacije, pri škodah na vozilih pa se o načinu sanacije dogovorijo ob cenitvi.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.