Dr. Borut Štrukelj s Fakultete za farmacijo opozarja tudi: "Vsako rastlino je treba posebej odtrgati in povohati. Nikakor ni primeren način, da vzamemo srp ali koso in žanjemo ... Z naravo moramo biti prijazni, natančni ... potem je tudi narava do nas takšna."
Od divjih rastlin niste življenjsko odvisni, pravijo strokovnjaki, ste pa lahko življenjsko ogroženi, če zaužijete napačno. Zadnji primer smrti zaradi zaužitih listov podleska so dokaz za to. Mnoge rastline sicer niso tako zelo strupene, lahko pa tudi povzročijo zastrupitve, želodčne težave, slabosti ... Ste denimo vedeli, da strokovnjaki opozarjajo, naj otroci ne nabirajo oleandra? Kaj pa nekatere druge rastline, ki se jim je bolje izogniti? Kaj je užitno, kaj ne, kaj strupeno in kaj zdravilno?
V naravi smo bili s poznavalcem in nabiralcem rastlin, kuhali smo z vrhunskim kuharjem, lastnosti rastlin in opozorila so dali strokovnjaki iz ljubljanskega Botaničnega vrta, Fakultete za farmacijo, Centra za zastrupitve ... Vse, kar morate vedeti o hrani iz gozdov in travnikov - od koprive do kurjih črevc, od šmarnice do vodne kreše, pa čemaž, šparglji, regrat, marjetice in še in še ...
KOMENTARJI (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.