Sodišče je včeraj razsodilo, da Časar ni upravičen do odpravnine, prej nasprotno, saj kot predsednik uprave nadzornikom ni posredoval podrobnih predhodnih poročil o vseh načrtovanih poslih, ki so jih zahtevali nadzorniki oziroma jih je skrival pred njimi. Prav tako bi moral Časar in ostali člani uprave za vse investicije predhodno pridobiti njihovo soglasje, a so posle sklepali mimo njih, zato so nadzorniki junija 2009 Časarja krivdno razrešili. Ponujeno mu je bilo novo delovno mesto v družbi, ki pa ga je zavrnil in mu po mnenju sodišča tudi zaradi tega zdaj ne pripada odpravnina, je še poročala TV Slovenija.
Negospodarnost Časarjevega ravnanja je potrdila tudi izredna revizija. Ta je pokazala, da je nekdanja uprava Luki Koper povzročila za 32 milijonov evrov škode, zaradi česar sedaj Luka toži nekdanjo upravo.
Zoper nekdanjo upravo so vložili odškodninske tožbe v zvezi s posli s podjetjem Grafist, odkupom in rušenjem skladišč na potniškem terminalu v Kopru, nakupom nepremičnine z objektom Luna v Sežani, stroškovno upravičenostjo vodenja investicije podaljšanja pomola I ter s posli podjetji Adriasole d.o.o. in Ecoporto d.o.o. V zvezi z nakupom poslovnega deleža v slovaškem podjetju TT Invest pa so vložili tožbo tudi zoper nadzorni svet.
Spomnimo, da se je ime Roberta Časarja pojavilo tudi v zadevi Prijatelj v zvezi z domnevno provizijo, vredno 90 tisočakov, ki naj bi jo Časar po trditvah Marjana Mikuža prejel za sporne posle z zemljišči na Krasu.
Sodba koprskega sodišča še ni pravnomočna, Časar pa naj bi se po nekaterih informacijah pritožil na odločitev sodnikov .
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.