Slovenija

Čas za dogovor se izteka

Kranj, 05. 02. 2008 13.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Okoljsko ministrstvo in krajani so se dogovorili o podaljšanju pogodbe o mediaciji glede odlagališča Tenetiše.

Potem ko se je rok za mediacijo glede problema deponije Tenetiše že začel iztekati, so se predstavniki okoljskega ministrstva, kranjske občine ter krajanov na ponedeljkovem srečanju dogovorili pogodbo o mediaciji podaljšati. Tako bodo vse strani ponovno preverile svoje interese in še naprej intenzivno iskale optimalne rešitve za končno poravnavo.

Mediacijska srečanja ob tem še vedno tečejo, stranke pa se redno obveščajo o napredku iskanja rešitve na lokaciji sedanje deponije Tenetiše.
Mediacijska srečanja ob tem še vedno tečejo, stranke pa se redno obveščajo o napredku iskanja rešitve na lokaciji sedanje deponije Tenetiše. FOTO: POP TV

Kot je pojasnil mediator na ljubljanskem okrožnem sodišču Rudi Tavčar, ki vodi tudi mediacijo o Tenetišah, novega fiksnega roka za zaključek mediacije in dosego poravnave niso postavili. "Stranke se med seboj poslušajo in poskušajo razumeti. Dokler tako napredujejo, je smiselno z mediacijo nadaljevati," je pojasnil Tavčar, ki v skladu z načelom zaupnosti o vsebini pogovorov ne more govoriti.

Mediacija še vedno teče

Mediacijska srečanja ob tem še vedno tečejo, stranke pa se redno obveščajo o napredku iskanja rešitve na lokaciji sedanje deponije Tenetiše, je mediator zapisal v današnjem skopem skupnem sporočilu za javnost . Glede izjav za medije so se vse stranke dogovorile, da v interesu konstruktivnega nadaljevanja mediacije v skladu z načelom zaupnosti ne bodo dajale nobenih informacij o vsebini mediacije do njenega konca.

Čas za dogovor se sicer ministrstvu za okolje in prostor, Mestni občini Kranj, Komunali Kranj, krajevnim skupnostim Tenetiše in Kokrica, civilnim iniciativam Tenetiše in Mlaka, Društvu za ohranitev Udinboršta ter Zvezi ekoloških gibanj Slovenije hitro izteka. Glede na odločitev kranjskogorskih občinskih svetnikov, bo namreč Komunala Kranj lahko svoje odpadke na jeseniško deponijo Mala Mežakla vozila le še do konca marca. Takšna odločitev kranjskogorske občine naj bi med drugim tudi pospešila iskanje rešitev in odgovorov glede deponije Tenetiše, ki je zaprta že več kot tri mesece, ter regijskega centra za ravnanje z odpadki.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Buena Vita
08. 02. 2008 15.56
nehajte prodajat-kupovat zemljo pa ne bo greha
User302061
06. 02. 2008 06.29
dani.ca pa kaksne traparije ti pises se vidi da zadeve nepoznas. to je elitna lokacija parcele so bile takrat zelo drago placane. Primer da dobis malo obcutka dvosobno stanovanje na planini je imelo ceno okoli 7 000 000tolarjev parcele so bile pa kuplene v povprecju 140mark na kvadratni meter prov velik logike ni potrbno da zracunas da to za tiste case ni bilo poceni ampak je bila najdrazja lokacija v kranju in se vedno je. Sramota je to da obcinski svetniki govorijo lazi. Obcina pripravla prodajo novih parcel na Mlaki sistem bo enak kot v prvo javna licitacija ce mislis da tukaj zaston zemlo talajo se udelezi licitacije racunajo da bodo iztrzili v povprecju okoli 200€ na kvadratni meter. Priporocam vam sprehod do vaske straze da vam odprejo oci da vidite kaj je res in kaj ne.
User302061
05. 02. 2008 16.02
Cilj mediacije je zgleda trajanje do konca precedovanja EU, kar je popolni nesmisu zadeva naj se resi takoj. Obe strani naj malo popustita pa bo. Obcina naj najde novo lokacijo, krajani pa naj dovolijo dovoz smeti do 2009.
User200777
05. 02. 2008 15.57
Kupci zemljišč v bližini smetišča, ki so plačali gradbene parcele po nizki ceni zaradi bližine smetišča, bi morali v primeru zaprtje deponije doplačati cene zemljišč. Znano je, da prav oni največ protestirajo. Udarite jih po žepih, pa bo mir!