Starosta slovenske politike France Bučar je zagotovil, da ni nobene pravne možnosti, da bi se Slovenija odpovedala arbitražnemu sporazumu, razen če bi ustavno sodišče dejalo, da sporazum ni v skladu z ustavo, potem odpade vsa zadeva, ali če bi ga na naknadnem referendumu ljudje zavrnili. "To dvoje je možnost, pa nič drugega," je dejal. Ob tem je ponovil, da je arbitražni sporazum s Hrvaško slab.
Bučar je spregovoril tudi o tem, da naj bi v skupini poleg njega bili še direktor Zavoda 25. junij Marjan Podobnik, nekdanji ustavni sodnik Janez Čebulj, pravniki Danijel Starman, Miro Cerar in Marko Pavliha ter predsednik SLS Radovan Žerjav. "Z vsemi temi sem se jaz že sestal. Z vsemi temi sem jaz že govoril, samo to ni nobena skupina, ker jaz lahko govorim še z X človekom katere koli sorte," je dodal.
Spomnimo
Kot je v ponedeljek poročal 24ur, skupina skeptikov, ki so kritični do arbitražnega sporazuma s Hrvaško, z Bučarjem na čelu želi še pred božičem najti eleganten način, kako bi Slovenija lahko odstopila od že podpisanega arbitražnega sporazuma. Bučarjeva skupina naj bi se sestajala do božiča, ko želijo vladi predstaviti svoj predlog, kako zaobiti arbitražni sporazum. Omenjena je bila celo možnost mirovne konference, na kateri bi sodelovale vse republike nekdanje Jugoslavije.
Po besedah Starmana je cilj sestankov skupine doseči enotno stališče do arbitražnega sporazuma. Pavliha pa je dejal, da gre za zaščito najbolj vitalnih slovenskih interesov, podobno kot ob osamosvojitvi leta 1991, zato je enotnost slovenske politike nujna.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.