Kljub temu, da kinematografska dejavnost ne cveti, se je Ivo Boscarol odločil za nakup nekdaj mogočnega Koloseja, ki je v začetku 21. stoletja obljubljal novo poglavje slovenske kinematografije. Slovenski poslovnež namreč meni, da si "tak biser zasluži nekdanjo slavo in novo vsebino." Iz Koloseja želi narediti lepo zgodbo, ki bo imela "jutranjo, popoldansko in tudi večerno vsebino." Zato direktor Pipistrela namerava obdržati le del kinematografskih dvoran, v novo pripoved pa želi vključiti tudi kongresni turizem in t. i. nove vsebine. "V sklopu Koloseja je dvorana s 500 sedeži. Kongresni turizem je zato zagotovo ena od možnosti. Tudi za t. i. nove vsebine, kot je e-šport, je že vse pripravljeno; so platna in je ozvočenje," je o načrtih povedal Boscarol in dodal, da si družabni center zasluži tudi dobro gostinsko ponudbo.
Slovenski podjetnik je bil sicer presenečen, da sta bila na dražbi samo dva druga dražitelja, ki sta uveljavljala predkupno pravico oziroma izločitveni upnik. Oba sta se tudi odpovedala dvigovanju cene. "Čudi me, da ljudje, moji kolegi, ne vidijo potenciala takšne nepremičnine. Morda pa se bojijo kakšnih zgodb iz ozadja. Vendar če nekdo kupi na dražbi, nima težav s preteklostjo," je optimističen Boscarol, ki nakup Koloseja vidi kot dolgotrajno naložbo. "V času velike inflacije je to dobra nepremičninska naložba tudi za v bodoče, ne glede na to, kaj se bo zgodilo," je povedal.
Novi ponosni lastnik Koloseja pa bo držal tudi svojo obljubo glede donacij gasilcem, ki jim bo namenil 1,4 milijona evrov. "Donacija sicer še ni realizirana, ampak v naslednjih dneh pričakujem klic ministrice za javno upravo, ki mi bo sporočila, na kakšen način lahko nakažem donacijo. Tako da se bližamo cilju," je zaključil.
Pretekla zgodba Koloseja
Kinematograf je v začetku 21. stoletja obljubljal novo poglavje modernosti in kinematografije. A začetni evforiji so sledila leta z vse manjšim obiskom, slovenski kinematografski mogotec z dvoranami širom po državi je zašel v finančne težave. Glavna upnica Koloseja, NLB, je predlagala stečaj, a je družba Kolosej kinematografi pod okriljem Sergeja Racmana leta 2014 kino kompleks za 15 milijonov evrov nameravala prodati družbi SIP nepremičnine.
Čeprav je Racman trdil, da je kupnina poravnana, temu ni bilo tako. Nepremičnina Koloseja je zato romala v stečajno maso. 78 upnikov je prijavilo za 124,3 milijona evrov terjatev, od tega jih je stečajni upravitelj priznal za 99,2 milijona evrov. Ljubljansko okrožno sodišče je nato leta 2019 je razsodilo, da je pogodba o prodaji Koloseja SIP-u nična.
Za nakup Koloseja je Boscarol zdaj odštel 6,4 milijona evrov.
KOMENTARJI (115)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.