Napovedi so, da bodo v javni upravi odpuščanja. Zato so na nogah tudi športniki. Kaj se bo zgodilo z njihovimi pogodbami? Jih bodo ob izteku podaljšali? Jih bodo že prej odpustili. Njihov strah je upravičen, saj izkušnje iz preteklosti kažejo, da so pri varčevanju na udaru tudi športniki, opozarja direktor za šport pri Olimpijskem komiteju Slovenije (OKS) – Združenju športnih zvez Blaž Perko.
Po seji izvršnega odbora Olimpijskega komiteja Slovenije je Perko povedal, da bodo vlado pozvali, naj bo pri sprejemanju odločitev glede tega, da športnikom ne bi podaljševali pogodb o zaposlitvi v javni upravi, previdna in ravna z veliko mero občutka. Preden bo sprejeta odločitev, se želijo o tem pogovoriti tudi s predstavniki vlade. Hkrati pa opozarjajo, da gre za precej občutljiv čas, saj se športniki aktivno pripravljajo na olimpijske igre, vsaka negotovost glede njihovega statusa pa ni ravno vzpodbudna, saj jih je več zaposlenih v javni upravi, ta pa zaposluje tudi veliko njihovih trenerjev. Na seji je po besedah Perka o tej temi govoril tudi najuspešnejši trikratni dobitnik olimpijske medalje Iztok Čop, ki je prav tako zaposlen v javni upravi.
Perko nam je dejal, da je trenutno na carini zaposlenih 16 športnikov in trenerjev, v vojski 69 in pri policiji 27. Sodelujejo na tekmovanjih, kot so na primer zimske carinske igre in podobno, prav tako pri promociji panoge, kjer so zaposleni, če je treba, pa sodelujejo in pomagajo tudi pri specialnih vojaških usposabljanjih.
Z urada za komuniciranje (Ukom) so nam sporočili, da vlada za zdaj ni sprejela še nobene odločitve glede pogodb z vrhunskimi športniki.
O tej problematiki je poročal tudi časopis Delo, kjer je zapisano, da bo Drago Balent najverjetneje prevzel mesto direktorja direktorata za šport pri ministrstvu za izobraževanje, znanost, kulturo in šport.
Medalje pripadnic in pripadnikov Slovenske vojske na prvenstvih CISM.
KOMENTARJI (331)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.