Podjetje Grep, ki je gradilo več kot stomilijonski objekt v ljubljanskih Stožicah in ki ima že več kot leto dni blokirane račune, ima novega solastnika. 25-odstotni delež je odkupilo neznano avstrijsko podjetje Profan Plus. Avstrijsko podjetje naj bi bilo, neuradno, trn v peti posameznikov, povezanih z ljubljanskim županom Zoranom Jankovićem, saj Profan razmišlja celo o stečaju ljubljanskega gradbinca.
Popolnoma mimo javnosti je marca letos na novo ustanovljeno podjetje Profan Plus Projektenwicklung GmbH odkupilo podjetje SN-MTK Projektenwicklung, ki je 25-odstotni lastnik Grepa. In kakšen je interes? "Nočemo govoriti, zakaj," so sporočili.
Za podjetjem po informacijah oddaje 24UR stoji slovenski kapital oziroma slovensko podjetje Profan d.o.o., direktor katerega je Jožef Tišlar. Če vprašanje, zakaj je Profan odkupil 25-odstotni delež v podjetju Grep, ki je že 422 dni blokirano, ostaja skrivnost, pa je jasno, da je Profan trn v peti nepreglednemu poslovanju Grepa, saj jim Ogrin in Sraka za zdaj skrivata dokumente o poslovanju.
Še bolj nenavadno je, da je Grep že od decembra lani brez zastopnika, kar potrjujejo javne evidence. Družbena pogodba določa, da se z novim direktorjem morajo strinjati vsi družbeniki. Avstrijski Profan ima torej škarje in platno v svojih rokah in se menda predstavnikom Gradisa in Energoplana ne pusti izsiljevati z nastavljanjem direktorjev.
Uroš Ogrin, nekdanji zastopnik Grepa, na vprašanja tudi tokrat ne odgovarja. Je pa Grep pred novo težavo. Čez 15 dni bo v skladu z novo insolvenčno zakonodajo izpolnjen 60-dnevni rok neprekinjenih blokad, zato lahko do danes neznano podjetje Profan Grep pošlje tudi v stečaj. Vprašan je, kakšne papirje bo našel stečajni upravitelj.
KOMENTARJI (88)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.