Informacijsko pooblaščenko Natašo Pirc Musar je namreč zmotil intervju podpredsednika SDS Milana Zvera, objavljenega v tedniku Reporter, kjer je v uvodnem napovedniku intervjuja novinar Ivan Puc zapisal, da "drugega človeka najmočnejše vladne stranke moti, ker skuša informacijska pooblaščenka Nataša Pirc Musar Uradu za varstvo konkurence preprečiti, da bi ugotovil dokaze proti njej, in sprejema odločitve, ki imajo lahko katastrofalne posledice za celotno družbo."
Pirc Musarjeva je na SDS poslala pismo, v katerem sprašuje, kakšni naj bi bili ''dokazi zoper njo'' in na koga se ti dokazi nanašajo - na organ (Informacijski pooblaščenec), na informacijsko pooblaščenko kot predstojnico organa ali osebno na Natašo Pirc Musar. Musarjeva na kocu pisma pojasni, da potrebuje informacije, "za sprejem odločitve glede morebitne uvedbe pravnih postopkov, najkasneje do 6. avgusta 2008“. Pirc Musarjeva je v pismu zapisala še, da rabi odgovore, "ker je potrebno primarno zaščititi integriteto Informacijskega pooblaščenca kot samostojnega in neodvisnega državnega organa“.
V SDS pravijo, da je sporne besede napisal novinar
V stranki SDS pa pravijo, da je Pirc Musarjeva očitno namerno spregledala, da je avtor uvodnika novinar in ne intervjuvanec Milan Zver. Po navedbah tiskovne predstavnice SDS Sandre Letice je Zver v intervjuju za zadnjo številko Reporterja dejal le, da je domači dejavnik za inflacijo "kartelno dogovarjanje v trgovini" in nadaljeval, da je "država oziroma vlada skušala glede tega nekaj postoriti, a jo je neki drug organ zaustavil. Uradu za varstvo konkurence je bilo preprečeno ugotoviti dokaze za to. Informacijska pooblaščenka Nataša Pirc Musar pa je s tem svojim dejanjem na svoja ramena prevzela veliko odgovornost".
V SDS še pravijo, da je ena izmed bistvenih značilnosti parlamentarnih demokracij nadzor javnosti nad delom državnih organov in da kritika delovanja državnih organov ni napad na njihovo neodvisnost in samostojnost, temveč izraz sodobnih demokratičnih načel. Informacijski pooblaščenki so tako v SDS očitali vodenje svojega urada z "izrazito političnim tonom“ in jo javno vprašali, ali bo še naprej polemizirala s parlamentarnimi političnimi strankami ter jim celo grozila s pravnimi postopki, ali se bo kot samostojni in neodvisni državni organ pri svojem delu držala zakonskih določb.
KOMENTARJI (54)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.