Minister Bizjak je pri tem sledil pobudi generalne državne tožilke Zdenke Cerar, ki mu je 29. marca predlagala razrešitev Fišerja, ker ni primeren za opravljanje te vodstvene funkcije, saj pri uresničevanju svojih pravic vodje ni ravnal tako, da bi varoval ugled in dostojanstvo svoje službe.
Ministrstvo za pravosodje je ugotovilo, da navedbe v izjavi Gorazda Fišerja o pobudi za njegovo razrešitev ne izpodbijejo ugotovitev nadzora o kršitvi predpisov. V skladu z omenjenimi ugotovitvami in svojimi pristojnostmi je minister Bizjak predlagal razrešitev Fišerja.
Generalna državna tožilka Zdenka Cerar je zaradi očitkov o nepravilnosti, ki naj bi jih vodja Okrožnega državnega tožilstva v Ljubljani zagrešil pri razporeditvi delavke, sicer svoje življenjske sopotnice Marine Mašič, na delovno mesto vodje urada tožilstva, kamor je bila razporejena brez ustrezne izobrazbe, za to delovno mesto pa je prejemala tudi previsoke osebne dohodke, sredi marca odredila nadzor nad tem delom kadrovskega in upravno-finančnega poslovanja vodje Gorazda Fišerja. Na podlagi ugotovljenih dejstev je ocenila, da je Fišer ravnal v nasprotju z veljavnimi prepisi, kar predstavlja enega od razrešitvenih razlogov, določenih v zakonu o državnem tožilstvu. Po oceni generalne državne tožilke je Gorazd Fišer s svojim ravnanjem izkazal, da ni primeren za opravljanje vodstvene funkcije, saj pri uresničevanju svojih pravic vodje ni ravnal tako, da bi varoval ugled in dostojanstvo svoje službe.