- področje hortikulture: cvetličar, vrtnar, hortikulturni tehnik
- področje naravovarstva: naravovarstveni tehnik
- področje kmetijstva: gospodar na podeželju, kmetijsko-podjetniški tehnik
- področje živilstva: slaščičar, pek, živilsko prehranski tehnik
- področje gospodinjstva: pomočnik v biotehniki in oskrbi.
14. februarja ob 9.00 in 15.00
ter 15. februarja ob 9.00.
Posebnost našega centra je dober učni poligon na ekološko usmerjenem posestvu in pri delodajalcih, kjer se dijaki praktično usposabljajo v konkretnih poklicnih in življenjskih situacijah.
Vizija Srednje šole:
»Gradimo na temeljih medsebojnega spoštovanja, znanja, truda in odgovornosti do narave. Naš dijak naj spoznava, da je pomembna pot do cilja, odkriva, v čem je dober, katere talente in sposobnosti ima.«
Sodobni trendi narekujejo sodobne pristope poučevanja in vzgoje, zato programi v BC Naklo temeljijo na modulih, ki dajejo dobre podlage za uspeh v življenju s poudarki na trajnostnem razvoju, poslovnem komuniciranju in informatiki.
Medpredmetni pristop in vključevanje v raznolike krožke, projekte in splošna ter strokovna tekmovanja so močno vpleteni v izobraževanje in prav to je tisto, kar dijakom omogoča razvoj njihovih talentov.
Ker se zavedamo unikatnosti posameznega dijaka, se jim približujemo z metodami Učenje učenja in z individualiziranimi izobraževalnimi programi, ki omogočajo, da so dijaki uspešnejši na strokovnem in osebnostnem področju.
Šola v vsakem programu ponuja 20% izbirnih in delno obveznih vsebin t.i. odprti kurikulum, ki ga načrtujemo skupaj z delodajalci in dijaki. Dijaki imajo tako dostop do neformalne oblike izobraževanja v obliki izbire tečajev, ki jih v BC Naklo drugače ponujamo širši javnosti ali pa strokovnim skupinam. Praktično to pomeni, da naravovarstveni tehnik, ki ga veseli kmetovanje, lahko opravi npr. tečaj varnega dela s traktorjem in pripomočki. V nekaterih 4-letnih programih odprti kurikulum vključuje učenje 2. tujega jezika, na podlagi predlogov delodajalcev pa na ta način z določenimi znanji nadgradimo vsebine strokovnih modulov.
Dijaki so na različne načine vpleteni v proizvodnjo, predelavo ali trženje šolskih izdelkov, ki nastajajo v različnih delavnicah, mlekarni ali na površinah šolskega posestva.
Dodano vrednost ima izobraževanje in usposabljanje v tujini, preko projektov Leonardo da Vinci, Comenius, Erasmus +, ki jih pripravimo učitelji v sodelovanju z našo projektno pisarno. Zainteresirane dijake izberemo na podlagi internega razpisa in pogosto je motiv za boljši učni uspeh prav želja po pogledu v svet. Projektne niti za usposabljanja v tujini spletamo s sorodnimi šolami in strokovnimi institucijami v Avstriji, Italiji, Franciji, Srbiji, Španiji, na Poljskem, Nizozemskem, Norveškem, Hrvaškem, letos pa torej zainteresirani odhajajo v nacionalni park Nockberge v Avstriji.