Slovenija

Oglas

Biotehniški center Naklo – središče raznolikih priložnosti na podeželju

Ljubljana, 22. 01. 2014 06.49 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Višja strokovna šola Biotehniškega centra Naklo izobražuje inženirje kmetijstva in krajine, naravovarstva in hortikulture,poleg tega pa s svojo razvojno, založniško in raziskovalno dejavnostjo vse bolj postaja središče raznolikih priložnosti za razvoj podeželja.

Višja strokovna šola Biotehniškega centra Naklo v svojem delovanju daje velik poudarek trajnostnemu razvoju podeželja, ki postaja izziv v okolju, v katerem živimo in ustvarjamo. Pomen trajnostne rabe vnašajo v vse ravni izobraževanja ter usposabljanja, v razvoj in raziskovanje, mednarodno sodelovanje ter v strokovno prakso. So kvalitetna izobraževalna raziskovalna in razvojna ustanova, ki postavlja v ospredje občutek za naravo ter skrb za urejenost okolja v sodelovanju z gospodarstvom. Veliko delujejo mednarodno, usmerjeni so v aplikativne raziskave. Organizirajo vsakoletno konferenco VIVUS z mednarodno udeležbo.

Izdajajo strokovne publikacije in dve strokovni reviji: Moje podeželje in Floristika. Zanimivosti s predavanj in vaj, tekmovanj in natečajev, projektov in sodelovanja z gospodarstvom, prakse v tujini ter drugega mednarodnega povezovanja objavljajo tudi na Facebook strani Biotehniškega centra Naklo.

Podeželje nudi veliko priložnosti za kariero. Vodilo Višje strokovne šole Biotehniškega centra Naklo je: Živeti in delati za naravo in z njo, ne proti njej.

Vsi, ki vas zanimajo biotehniška področja, življenje in delo na podeželju, hortikulturne rešitve ter varovanje narave, ste vljudno vabljeni na informativna dneva:
–v petek, 14. 2. 2014, ob 17. uri za redni in izredni študij;
–v soboto, 15. 2. 2014, ob 11. uri za redni in izredni študij.

Slovensko gospodarstvo se ves čas sooča z novimi izzivi. Poleg osnovnih kmetijskih dejavnosti čedalje pomembnejše postajajo tudi “nekmetijske dejavnosti” na podeželju. Trajnostni razvoj podeželja zahteva od kmetijskih strokovnjakov več specializiranega znanja o okolju, predvsem pa odpira nove možnosti njihovega vključevanja v različne gospodarske dejavnosti, ki so povezane z varstvom in urejanjem. Potrebe po teh poklicih so vedno večje, ker je razvoj podeželja usmerjen na ekološko pridelavo, turizem, ki skrbi za okolje, in naravovarstvo, ki skrbi za uravnoteženo uporabo narave. Zaposlitvene možnosti diplomantov višješolskih programov Biotehniškega centra Naklo povečujejo tudi pridobljene kompetence s področja podjetništva in trženja ter moduli s storitvenega področja.

Višješolski študij, ki sledi bolonjski usmeritvi, je prenovljen, kar pomeni, da je 40 % študijskega programa praktično usmerjenega oz. študenti v dveh letih opravijo 800 ur praktičnega izobraževanja. Programi s področja kmetijstva, naravovarstva in hortikulture omogočajo pridobivanje znanja s širšega področja v obveznem in izbirnem delu programa.

Pomembna prednost v programu je večja ponudba izbirnih modulov, kar omogoča prilagajanje izobraževanja potrebam okolja oziroma gospodarstva. Izbirnost modulov študentom omogoča pridobivanje tistih znanj, s katerimi bodo bolj konkurenčni na trgu dela. Kreditni sistem omogoča študentom horizontalno prehodnost med moduli in uveljavljanje pridobljenih kreditnih točk v nadaljnjem izobraževanju.

Biotehniški center Naklo sodeluje tudi v več projektih, s katerimi omogoča študentom in zaposlenimizobraževanje in bivanje v tujini, saj je to ena od priložnosti za več znanja. V letu 2013 so uspešno kandidirali tudi za novo Erasmus univerzitetno listino za obdobje 2014–2020 (ECHE/ErasmusCharterforHigherEducation 2014–2020). Erasmus+ je nov program evropskega sodelovanja na področju izobraževanja, usposabljanja, mladih in športa. Glavni namen Erasmusa je, čim več študentom omogočiti študij in/ali praktično izobraževanje v tujini. Študent, ki se prijavi na razpis in je na razpisu izbran, za študij in/ali praktično izobraževanje v tujini pridobi Erasmus štipendijo. Cilj mobilnosti študentov za prakso je preživeti v času študija obdobje v podjetju ali podobni organizaciji v drugi sodelujoči državi z namenom, da se posameznik prilagodi potrebam novega evropskega trga dela, pridobi specifične spretnosti in izboljša razumevanje ekonomske in socialne kulture države gostiteljice. V letih 2008–2013 so v BC Naklo realizirali 45 mobilnosti študentov z namenom prakse.

Revija Moje podeželje objavlja strokovne članke s področja razvoja podeželja. Je strokovna revija o upravljanju podeželja, naravovarstvu, biotehniki, hortikulturi, urejanju krajine, živilstvu, prehrani, energetiki, ekonomiki in trženju podeželja, turizmu, kmetijstvu, socialni dejavnosti na podeželju ter o strokovnem in poklicnem izobraževanju. Revija Moje podeželje seznanja strokovno javnost in uporabnike z izzivi in priložnostmi podeželja v Sloveniji in po svetu. Z vsakoletnim nagradnim fotografskim natečajem želijo spodbuditi posameznike, da s fotografijamipredstavijo svoja videnja, razmišljanja in opažanja, povezana s podeželjem ter njegovim razvojem. Vabijo vas, da sodelujete tudi vi!

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta