Jelka Kolmanič je bila na kongresu sicer tesno ob Karlu Erjavcu, kasneje pa je prestopila v krog Aleksandre Pivec in zavzela mesto podpredsednice stranke. Po 19 letih pa sedaj zapušča stranko upokojencev. "Dogajanja v stranki v zadnjem obdobju so me globoko razočarala, ob odločitvi, ki ni bila ravno lahka, odstopam s funkcije podpredsednice stranke in izstopam iz stranke DeSUS," je dejala Kolmaničeva.
Po nedavnem odhodu Pivčeve tako stranki ostaja le še en podpredsednik. V začetku tedna je namreč z mesta podpredsednice prav tako odstopila tudi organizatorka izleta na Kras Anita Manfreda. "Imeli so neke določene interese in ker seveda ne vidijo možnosti, da bi te interese lahko izpeljali z novim vodstvom stranke DeSUS, so se pač odločili in izstopili," o odhodih iz stranke meni poslanec Franc Jurša.
Da ne gre le za politični oportunizem, pač pa za velik razkol znotraj stranke, ki bo še poglobil krizo, pa svari Janez Ujčič, ki je tudi sam sicer zaveznik nekdanje predsednice. "Mislim, da so odstopi zelo resna zadeva, prihaja zelo težko obdobje za DeSUS," je dejal in dodal, da prav ti odstopi povzročajo tudi druga razmišljanja o dodatnih odstopih. Že v ponedeljek naj bi odstopil še en član sveta stranke Jožef Zorko, temu pa naj bi sledili še nekateri drugi člani.
Stranko bi, opozarja Ujčič, kmalu lahko zapustila četrtina članstva. "Za pričakovati je, da bo kakšen odbor tudi v celoti odstopil, ampak mislim, da številka ne bo tako visoka," pa meni Jurša.
"Nerazumnih in ultimativnih zahtev poslanske skupine, bivšega predsednika sveta stranke in mnogih drugih ne odobravam, zaradi česar ne želim več sodelovati v stranki," svoj odhod razlaga Kolmaničeva. Nezadovoljne člane naj bi ujezil predvsem nastop vseh petih poslancev, ki so svoje glasove v državnem zboru pogojevali z odhodom nekdanje prve dame Desusa.
KOMENTARJI (83)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.