
Julija 2004 je namreč skupaj s kolegom iz Valdoltre, kjer je bil zaposlen, postal solastnik in ustanovitelj podjetja Arthorn šport. Sam je sicer človek, ki meni, da so popoldanski podjetniški podvigi zdravnikov ušli z vajeti, a se tudi zgoraj navedenemu ne izmika. "Jaz sem bil tam zaposlen 20 odstotkov preko polnega delovnega časa. In imel sem vsa dovoljenja za to," je dejal.
Ob redni službi v Valdoltri je v zasebni družbi delal osem ur tedensko. Natanko dve leti pozneje iz podjetja Arthron, ki deluje še danes, izstopil. "Ker sem ugotovil, kako te stvari gredo. Ti, kot javni uslužbenec, kot zdravnik se moraš v podjetju ukvarjati in razmišljati, kako boš državo prinesel okoli," je dejal.
Ob redni službi je tudi kasneje, z dovoljenjem šefa in ministra, večkrat mesečno prakticiral dodatna dela. Delal je v Thermani Laško, v samoplačniški ambulanti v zdravstvenem domu Idrija in zdravilišču Thalaso Strunjan opravljal po podjemnih pogodbah.

"Sem bil pač del tega sistema, sistem je bolan, je sprevržen, je nekaj, česar v tujini ni in zato sem iz njega tudi izstopil," je pojasnil. A to je storil šele takrat, ko je nastopil službo v Švici. V Strunjanu in Idriji je namreč delal vse do odhoda v Švico septembra lani.
Na vprašanje, če je kdaj svojega pacienta iz javne bolnišnice Valdoltra poslali samoplačniško v svojo ambulanto v zdravilišče in ga spet zdravili sam pa je odgovoril, da so to počeli vsi. "To smo vsi počeli. To počnejo še danes vsi," je dejal, in zatrdil, da je bil del tega sistema.
Zatrdil je tudi, da je med 150 do 200 operacijami, ki jih je opravil vsako leto zagotovo kakšno opravil tudi preko vrste. "Ker je bil sistem tak, da je to dopuščal in je še danes," nadaljuje.
To sicer ni nezakonito, če ima zdravnik za to dovoljenje delodajalca in ministrstva in če to počne v svojem prostem času. Je pa vsaj moralno sporno, če zaradi tega trpijo nekateri pacienti, saj nekdo pride na vrsto prej, mimo vrste, ali pa če si zdravnik v času javnega zdravljenja pridobiva stranke za zasebno ordinacijo.
Bešič Loredan je dejal, da lahko jasno in glasno pove, da nihče ne more biti v takšnem sistemu čist. "Lahko bi bil tiho, lahko bi delal še naprej. Tako pa sem se namenil sistem, katerega umazanost iz prve roke poznam do obisti, namenil spremeniti," poudarja. "Zdaj pa naj ljudje presodijo, ali sem čist ali nisem čist", je zaključil.
KOMENTARJI (169)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.