
Po dobrih treh urah je odbor sprejel šest sklepov. Med drugim bo državno tožilstvo moralo dodatno pojasniti, zakaj ni že januarja lani na podlagi prijave mestnih svetnikov uvedlo predkazenskega postopka. Agencija za trg vrednostnih papirjev bo dodatno morala pojasniti, ali zloraba notranjih informacij res ni kaznivo dejanje v primeru prodaje ali nakupa delnic, ki ne kotirajo na borzi, kar velja za delnice SIB. Vlada pa bo morala razlagati, zakaj meni, da je s svojim deležem v SIB ravnala kot dober gospodar.
Sicer pa so socialdemokrati in nova Slovenija kritizirali vsa poročila.
"Verjetno vsi tisti, ki nadzorujete, pričakujete, da bo čim več stvari zastaralo," je povedal poslanec Janez Drobnič.

Prvak SDS Janez Janša pa je menil, da je "edino, kar lahko pričakujemo in kar je napisano v poročilih to, da je bila zakonodaja luknjičasta."
Predstavniki nadzornih institucij so namreč med drugim v svojo obrambo navajali pomanjkljivo zakonodajo, zato so že pripravili nekaj predlogov za spremembe. Vrhovna državna tožilka Zdenka Cerar meni, da je zloraba notranjih informacij vse večji problem. Cerarjeva se sprašuje "ali bi bilo možno omejiti ta pojav s tem, da bi se omejile pravice upravi in nadzorn emu svetu pri nakupu in prodaji delnic, da ne morejo biti lastniki."

Glede zlorabe notranjih informacij je odbor sprejel sklep, da pričakuje ustrezno ukrepanje organov pregona.
Oglasila pa se je tudi sindikalna organizacija SIB. V prošnji je zapisala, naj vsi pristojni poskrbijo, da bo SIB ostala samostojna finančna organizacija v okviru Nove ljubljanske banke in da bi vsi delavci obdržali službo.