Ob robu današnje seje Državnega zbora je premier Marjan Šarec odgovarjal na novinarska vprašanja in dodal, da je povedal že vse v povezavi z afero Patergate. "Dodam lahko samo to, da me žalosti, da del slovenske opozicije, pa še kdo, bolj sodeluje s Hrvati kot pa z domačo politiko. Tega na Hrvaškem ne boste našli, tam je enotnost," je opozoril Šarec.
Nadaljeval je, da v Sloveniji nekateri vsako priložnost izkoristijo, da lahko blatijo domačo politiko, "na ta način, da se hvali druge in govori, kako so zadeve neprimerne". Na vprašanje novinarjev, koga konkretno ima v mislih, je dejal, da se ve "kdo v zadnjih dneh največ tvita in govori, da nismo prav naredili".
Kot je poudaril, se moramo boriti za svoje interese. "Kakšna država pa smo, če ne bomo povedali, da nas kakšne stvari kdaj pa tudi motijo. Vsaka država dela za svoj nacionalni interes in tako mora tudi Slovenija," je še dejal Šarec.
Prisluhov ni slišal, dokler jih niso objavili mediji
V drugih medijih so se pojavljali dvomi, kako smo dobili posnetke o poskusu vplivanja na televizijo. Šarec je zavrnil očitke, da jih je naša medijska hiša dobila od vlade, prav tako pa ne verjame, da bi jih pridobili od Sove. Zatrdil je tudi, da prisluhov sam ni slišal, dokler jih niso objavili mediji, pred tem je bil obveščen samo, da "nekaj obstaja".
Spomnimo, Šarec je v Bruslju ob robu izrednega vrha Evropske unije s hrvaškim premierjem Andrejem Plenkovićem spregovoril o prisluškovalni aferi. Povedal mu je, "kaj nas moti" in ga pozval, da se vzdržijo neevropskih dejanj in slabih praks.
Hrvaški premier je ocenil, da "ni velike drame", ko gre za slovenske obtožbe na račun hrvaške vlade in obveščevalne službe o poskusu pritiska na slovenske medije in prisluškovanje. "Kmalu bodo evropske volitve in vsak mora imeti kakšno majhno temo in pokazati, kako ščiti nacionalne interese," je takrat dejal Plenković.
KOMENTARJI (42)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.