A zgodba se je zdaj obrnila. Po neuradnih informacijah naj bi se za omenjene sledove krvi, ki so jo tožilci sami poslali v analizo, sedaj izkazalo, da pripada enemu od ranjenih policistov, ki je bil med prvimi na Oražnovi, in ne neznani osebi, kot je ves čas trdila Kotnikova. Že takrat so bili na policiji prepričani, da je Kotnikova prekoračila vsa svoja pooblastila. Očitali so ji, da je policista, ki se morata zdaj braniti na sodišču zaradi domnevno nevestnega dela, ovadila le, da je lahko upravičila svoje lastno raziskovanje.
Ali je v aferi Baričevič Kotnikova zlorabila svoj položaj in prekoračila pooblastila, tako policija kot protikorupcijska komisija še preiskujeta. So jo pa policisti že ovadili, in sicer zaradi izdaje tajnih dokumentov v omenjeni aferi. Tožilske zaupne dokumente, ki naj bi dokazovali, da je v črnem avtomobilu s kraja tragedije nekdo pobegnil, naj bi namreč izročila enemu od novinarjev.
Generalni državni tožilec Zvonko Fišer naj bi na mizi že dlje časa imel predlog za razrešitev Kotnikove, a podlage za to naj ne bi bilo. Tožilca namreč avtomatično suspendirajo v trenutku, ko obtožnica zoper njega postane pravnomočna, kar pa se v njenem primeru seveda še ni zgodilo. Če pa bi bila pravnomočno obsojena zaradi zlorabe svoje funkcije, pa jo vlada mora razrešiti na predlog pravosodnega ministrstva. Na vrhovnem državnem tožilstvu so povedali le, da nad njenim delom poteka nadzor, ki pa še ni končan.
Pridružite se uradni strani oddaje 24UR na Facebooku s klikom na
KOMENTARJI (98)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.