Storjeni naj bi bili novi koraki, ki bi lahko pojasnili, kaj se je dogajalo usodnega dne, ko so trije bulmastifi raztrgali svojega lastnika Sašo Baričeviča.
Posebna skupina državnih tožilcev je pred dnevi na sodišče poslala prošnjo za pregled telefonskih pogovorov na dan smrti Baričeviča. Tožilci naj bi želeli preveriti telefonske klice dveh oseb. Sodišče je to prošnjo zavrnilo, tožilci pa so se odločili, da bodo prošnjo znova vložili.
Ali gre za klice na dan smrti ali poznejše?
S sodišča so za 24ur.com dejali, da so včeraj s strani tožilstva prejeli nov predlog. "Vsebinskih podatkov v tej fazi postopka sodišče ne more posredovati. Pristojna sodnica bo o predlogu odločila v zakonskem roku 48 ur,“ so zaključili.
Novinar informativne oddaje 24UR Jure Bračko pa je izvedel, da je sodišče vendarle izdalo odredbo za pregled telefonskih klicev dveh oseb, ki bi utegnili dodatno pojasniti zadevo Baričevič. Razkril je, da je ena od dveh oseb Mitja Lomovšek, nekdanji novinar Slovenskih novic in zdajšnji sodelavec Požarreporta. Bračko se je z Lomovškom pogovoril, in ta mu je potrdil, da gre za njega. Posebna skupina tožilcev in ministrstvo pa Lomovškove vloge ne želita komentirati, vsaj dokler njegova vpletenost ne bo popolnoma razjasnjena. Je pa za 24UR povedal, kako se je znašel na tožilskem dokumentu. Tožilci naj bi želeli preveriti klice, ki jih je opravil lani poleti in ne na dan smrti Baričeviča.
Zakaj Lomovšek?
Novinar je Bračku pojasnil, da se je prek osebe, katere identitete ne želi razkriti, dogovarjal o pridobitvi dokazov zoper odvetnika Mira Senico. Te dokaze naj bi imeli nekateri policisti. Na novinarsko vprašanje, ali je ta oseba X predstavila kakršen koli dokaz, da je bil Senica usodnega dne na kraju tragedije, je Lomovšek odgovoril: "Neposredno nobenega."
"Posebna skupina tožilcev bi zdaj s preverjanjem njegovih klicev, ki so se začeli šele lani poleti in ne 2. februarja, ter klicev neznane osebe ugotavljala, ali dokazi zoper Senico sploh obstajajo,“ poroča Bračko. Tako je moč sklepati, da ne gre za telefonske pogovore, ki naj bi jih brisali v soboto.
'Sporna Lomovškova dvojna vloga'
Že zdaj pa je vsaj sporna Lamovškova dvojna vloga, poroča Bračko. "Pojavlja se namreč v predlogu odredbe ljubljanskih tožilcev v zvezi s preiskavo, hkrati pa o zadevi Baričevič piše za Požarreport, ki je prvi razkril predlog tožilske odredbe. Pred leti pa so ga zaradi kršenja načel novinarske etik, že odpustili na Slovenskih novicah. Posebna skupina tožilcev zadeve ne pojasnjuje, Lamovšek pa pravi, da je odredbo prejel anonimno in ne od tožilstva,“ poroča novinar 24UR.
A Lomovšek poudarja, da stoji za vsako svojo besedo. Pojasnil je tudi, da on ni priča, ki naj bi videla Senico na kraju dogodka, in da z ostalimi dokazi posebne skupine tožilcev nima ničesar.
Senica daje javno soglasje
Ker je včeraj poslanec SDS Vinko Gorenak pozval odvetnika Mira Senico, naj da v analizo vzorec krvi in s tem dokaže, da ni bil v hiši Baričevičevih na dan tragedije, se je danes Senica odločil za naslednji korak.
Senica je namreč danes na vrhovno državno tožilstvo, sodišče in na preiskovalnega sodnika naslovil poziv za zavarovanje dokazov oziroma predlagal začasno odredbo, in sicer da javno daje vsem institucijam soglasje, da pridobijo izpise vseh njegovih telefonskih zvez na dan smrti Saše Baričeviča, so v sporočilu za javnost zapisali v njegovi odvetniški pisarni.
"To pomeni, da pristojnim institucijam javno dovoljuje, da pregledajo vse njegove telefonske klice, vsa SMS-sporočila in vse podatke baznih postaj, s katerimi lahko natančno določijo, kje se je Miro Senica zadrževal na dan smrti dr. Saše Baričeviča, to je na dan 2. februarja 2010. S temi dejanji želi Miro Senica dokončno ovreči vse dvome," so še dodali.
KOMENTARJI (406)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.