Izračuni slabe banke, ki jih je danes na mizo dobil minister Zdravko Počivalšek, po naših informacijah še niso dovolj dodelani, da bi o njih lahko odločala vlada. Ministri tako o ustanavljanju nove letalske družbe na jutrišnji seji vlade še ne bodo govorili.
Pozitivno poslovanje le, če bo zasedenost letov 80-odstotna
Simulacije poslovanja novega prevoznika, ki jih je pripravila DUTB, po naših informacijah predvidevajo, da bi družba lahko poslovala pozitivno šele z 80-odstotno zasedenostjo letov.

V teh dneh se bodo s stečajnim upraviteljem o obuditvi Adrie pogovarjali slovenski podjetniki Joc Pečečnik, Izet Rastoder in Ivo Boscarol. Najbolj zagreto Pečečnik, ki pravi: "Naš namen je tudi delno v tem, da ne bi Slovenci več kot cigani hodili v Zagreb, v Benetke in iskali svoje povezave v svet."
Pečečnika zanima odkup celotne stečajne mase. Odpovedal bi se zgolj šoli za pilote, ki bi jo prepustil Boscarolu. "Kadar hodim po svetu in kjerkoli, vsi samo govorijo, kako dober kader je hodil iz šole," pravi Boscarol.
Potrebovali bi 40 pilotov in stevardes
Pečečnik bi v letalski posel vstopil z zaenkrat še neznanim partnerjem. Pri poslu mu svetuje nekdanji direktor Adrie Marko Anžur. Ta se glede na svoje izjave iz preteklosti, ko je dejal: "Bodi milijarder, vloži v letalsko družbo in tako postaneš milijonar", očitno dobro zaveda tveganj v letalski industriji. Buditelj Adrie bi na Brnik sprva pripeljal štiri letala, s čimer bi morali zaposliti približno 40 pilotov in ravno toliko stevardes.
Nekdanji Adrijin pilot Marko Kastelic o tem pravi: "Je pa predvsem problem ta, da bi si mi želeli, da bi se nam že včeraj povedalo, kaj se bo iz tega zgodilo. Koliko pilotov bi potrebovali. Namreč jaz in moji kolegi odhajamo v tujino in če bodo želeli imeti slovensko podjetje s slovenskimi piloti, to žal ne bo mogoče."
'Samo devet držav nima nacionalnega prevoznika in Slovenija ga potrebuje'
Obuditvi Adrie so bolj naklonjene stevardese. Te so prepričane, da bi partner državne družbe v Slovenijo pripeljal svoje posadke. Poleg Pečečnika bi sicer svojo družbo s pogorišča Adrie rad ustvaril tudi kralj banan Izet Rastoder. Ta se zanima predvsem za odkup licence AOC, za komercialne lete. O možnostih sodelovanja naj bi se zanimal tudi na slabi banki.

"Vendarle je na svetu zgolj devet držav brez nacionalnega prevoznika in Slovenija ga vsekakor potrebuje," je še dejal Kastelic.
Ne glede na to, ali bodo za njegovo ustanovitev več poguma morali zbrati podjetniki ali politika.
KOMENTARJI (215)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.