Do današnjega srečanja je prišlo s posredovanjem ombudsmana Matjaža Hanžka. Predstavniki SŽ so zagotovili, da bo lahko približno 15 mladih, ki v stavbi vztrajajo od prejšnjega četrtka, prosto prihajalo in odhajalo iz stavbe, varnostna služba G7 pa je zagotovila, da ne bo preprečevala prinašanja hrane in vode. Takšna ureditev naj bi veljala vsaj do ponedeljka, ko bodo na ponovnem sestanku skušali poiskati alternative.
Molotovci bodo namreč v tem času skušali poiskati nov objekt - za pomoč se bodo obrnili tudi na Mestno občino Ljubljana - kjer bi lahko vzpostavili novo avtonomno cono. SŽ so stanovalcem v objektu ponudile tudi možnost brezplačnega skladiščenja opreme za krajši čas, saj imajo nekaj vrednih stvari, ki bi jih bilo v kratkem času težko prenesti v nove prostore. Molotovci so torej, kljub temu da si morajo poiskati nov objekt, dobili bitko, saj so se od začetka, ko so SŽ z bagrom v zgodnjih jutranjih urah hotele nenapovedano opraviti "gradbeni pregled" stavbe, zavzemali le za dialog.
Če bi dialog uspeli vzpostaviti že na začetku, ne bi prišlo do enotedenskega "kaotičnega stanja", so prepričani molotovci. Kljub vsemu današnji sestanek ocenjujejo za velik napredek in pozdravljajo pripravljenost SŽ na dialog. Na začetku sestanka so predstavnike SŽ opozorili na nepravilnosti in nekorektnosti, ki so se dogajale čez teden. Predstavnika za stike z javnostjo SŽ Aleksandra Salkiča so pozvali, naj opusti oziroma demantira prvo izjavo za javnost z 11. julija, v kateri so molotovci označeni kot "nasilni neznanci" in v kateri jih obtožuje poškodovanja objekta.
Vse probleme bi po mnenju predstavnikov AC Molotov rešil nov prostor, kjer bi lahko ustvarili nov avtonomni kulturni center za izvajanje svojih dejavnosti. Prepričani so, da so družbi dokazali, da takšen prostor potrebujejo, saj lahko tako mladi izražajo svojo ustvarjalnost in angažiranost, preprečuje pa tudi zatekanje k drogam in ostajanje na ulici. Poudarjajo, da potrebujejo prostor, ki je lahko zapuščen in v propadajočem stanju, obnoviti pa so ga pripravljeni sami.
Molotovci se sprašujejo, kdo stoji za represijo varnostnikov in policije, saj so jim SŽ zagotovile, da niso vplivale na delo policije in varnostnikov. Ponovno so opozorili tudi na politično dimenzijo avtonomne cone, saj je bil to prostor, kjer je bilo politično delovanje in mišljenje možno. Zato ministre in generalnega direktorja policije Marka Pogorevca sprašujejo, od kje so prišle direktive za izvajanje represije nad prebivalci AC Molotov.
Tudi v SŽ ocenjujejo pogovor kot uspešen, saj so prepričani, da "obeta verjetnost za skorajšnjo rešitev spora, ki bo sprejemljiva za obe strani", molotovcem pa so ponudili, da se "mirno izselijo do konca meseca julija". Še pred jutranjimi pogovori so odpoklicale nekatere varnostnike varnostne službe, ki varuje objekt in njegovo okolico, so še zapisali.