Vodja zakonodajnopravne službe Državnega zbora Nikolaj Abrahamsberg je po niti mesecu dni odstopil s svojega položaja, je sporočil vodja službe za odnose z javnostmi v DZ Dušan Benko. Odstopil naj bi zato, ker nima podpore v kolektivu.
Kolegij predsednika DZ je Abrahamsberga na predlog predsednika DZ Franceta Cukjatija za vodjo državnozborske zakonodajnopravne službe imenoval 13. junija. Abrahamsberg je takrat zamenjal dotedanjo vodjo te službe Tino Bitenc Pengov, vodenje omenjene službe pa naj bi prevzel s 1. septembrom. O nadaljnjih postopkih pri izbiri vodje zakonodajnopravne službe bo odločal predsednik Državnega zbora France Cukjati.
Flirtanje s študentkami?
Še pred njegovim imenovanjem so se v javnosti pojavile trditve, da "kot predavatelj na Fakulteti za management v Kopru rad nadleguje študentke". Tako naj bi Abrahamsberg "rad flirtal s študentkami", tiste, ki niso bile za flirt, pa naj bi kasneje imele težave z opravljanjem izpita pri njem.
Na prvi seji kolegija 10. junija, na kateri so razpravljali o Abrahamsbergovem imenovanju, je "kočljive zgodbice", ki naj bi krožile o slednjem, omenil podpredsednik DZ iz vrst opozicijske LDS Marko Pavliha. Katere, Pavliha takrat sicer ni želel javno razkriti. Koalicijski poslanec Franc Žnidaršič (DeSUS) je prav na podlagi pomislekov Pavlihe takrat ocenil, da bi si kolegij moral vzeti čas za dodaten premislek in je predlagal odložitev odločanja, sicer pri glasovanju v petek ne bi mogel sodelovati. Predsednik parlamenta je takrat tej prošnji za preložitev ugodil. Brez glasu DeSUS in ob nasprotovanju oziroma nesodelovanju ostalih poslanskih skupin le glasovi predstavnikov poslanskih skupin SDS, NSi in SLS ne bi bili dovolj za imenovanje.
Pred glasovanjem članov kolegija je Cukjati zlonamerne govorice označil za "insinuacije, lansirane v smislu diskvalifikacije", takšne "novičke v rumenem tisku" pa po njegovem mnenju ne bi smele vplivati na odločitev kolegija. Da gre za neresne očitke na račun kandidata, pa je po prepričanju Cukjatija dokazovalo tudi pismo študentskega sveta koprske Fakultete za managament, ki je zavračalo takšne očitke o Abrahamsbergu.
Na naslednji seji kolegija predsednika državnega zbora 13. junija je bil Abrahamsberg imenovan, zanj pa so glasovali predstavniki poslanskih skupin koalicijskih SDS, NSi, SLS in DeSUS ob nasprotovanju opozicijske LDS. Predstavnik SNS se je glasovanja vzdržal, vodja poslanske skupine opozicijske SD Miran Potrč pa iz protesta pri glasovanju ni sodeloval.